Українські шаги у 1918 році

Національний банк України ініціює зміну назви розмінних монет з «копійка» на «шаг».

«Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли беззаперечного висновку, що така назва для розмінної монети як «копійка» фактично є символом московської окупації. Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами. Саме час відновити справедливість і для грошової системи, очистити монетарний суверенітет від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським. Ми маємо своє, питомо українське, слово для визначення дрібних монет – це слово «шаг», наголосив Голова Національного банку України Андрій Пишний.

У НБУ підкреслюють, що назва «шаг» має давньоукраїнське походження, вона уже використовувалася на території України (XVI – XVII ст.). Це унікальне найменування монети, якого не знають інші лінгвокультури. Воно широко вживається в класичній українській літературі, зокрема часто згадується у творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших письменників.

У часи Української революції 1917 – 1921 років у реальний грошовий обіг були введені грошові знаки з назвою «шаг».

«Національний банк робить свій внесок у нашу всеосяжну незалежність та ініціює відновлення історичної справедливості та очищення монетарного суверенітету від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським»,написав Андрій Пишний в Українській правді.

Він також додав, що жодних додаткових витрат на розроблення ескізів та карбування шагів не буде. Ні з державного бюджету, ні з бюджету НБУ.

Нові монети перебуватимуть в обігу паралельно з копійками. І це також дасть можливість уникнути додаткових витрат на утилізацію копійок і виготовлення шагів на їх заміну.

Нагадаємо, що у 1996 році було введено в обіг Національну валюту України – гривню. Вже тоді обговорювалася можливість введення «шагу», але ці пропозиції не були втілені в життя.

Нацбанк встановив ліміт на перекази «з карти на карту»

 

 

Залишити відповідь