Бавовна

Незабаром в українській Бессарабії можуть з’явитися бавовняні поля.

Перспективи вирощування бавовнику та можливість забезпечення насіннєвим матеріалом потенційних суб’єктів господарювання обговорили під час семінару в Одеському державному аграрному університеті.

«В роботі взяли участь представники Верховної ради, Мінагрополітики, Мінстратегпрому, Держпродспоживслужби, Держрибагентства, Одеської ОВА, УІЕСР, ІКОСГ, СГІ-НЦНС, ОДАУ, міжнародні партнери, керівники аграрних підприємств та асоціацій»,повідомив Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА.

Під час заходу міжнародні партнери презентували власний досвід вирощування цієї рослини.

Під час семінару
Під час семінару, фото ООДА

В аграрному департаменті наголошують, що «станом на сьогодні ідеальні природно-кліматичні умови для цієї сільськогосподарської культури склалися в Бессарабії. А зважаючи на те, що бавовняна целюлоза використовується для виробництва пороху, її вирощування на полях Одещини, не лише матиме економічний ефект, але й допоможе оборонному сектору, який потребує 10 тисяч тонн бавовняної целюлози».

Відзначимо, що агарарії очикують внесення змін у законодавство. Якщо це буде зроблено – посівна кампанія розпочнеться в кінці квітня – на початку травня, і вже в цьому році Україна одержить перший врожай бавовни.

Одещина – лідер посівної