Михаил Подоляк на молдавском ТВ

Україна не має наміру надавати можливість російським військам проводити ротацію в Придністровському регіоні Молдови, хоча не проти «перемолоти» російську контрактну армію в зоні бойових дій. В ефірі молдавського ТБ радник глави Офісу президент України Михайло Подоляк оцінив ризики ескалації конфлікту в Придністров’ї та можливі строки його вирішення Молдовою.

За його оцінками, ризики перенесення бойових дій в Придністров’я існували в перші два місяці після повномасштабного вторгнення російських військ до України, коли російське командування планувало проведення десантної операції в Одесі та вихід до Придністров’я.

«Зараз ризики мінімальні», – підкреслив він.

Відповідаючи на запитання ведучої програми ProTV In Depth про можливу ротацію російських військ у Придністров’ї, Михайло Подоляк заявив, що Києв не допустить цього, «хоча не проти «перемолоти» всю російську контрактну армію на території України».

“Вона [контрактна армія Росії, – ред] нас давно не лякає, на відміну від інших країн”, – заявив Подоляк.

У Києві впевнені, що після закінчення війни в Молдови з’явиться шанс позбутися не лише кримінального анклаву у вигляді Придністров’я, а й політичних сил, які тривалий час фінансуються Кремлем.

«Для молдавського політичного здоров’я, для того, щоб вийти на нормальні стандарти життя та інтегруватися в загальноєвропейську сім’ю, [Молдові] прийдеться позбутися родових плям радянської спадщини, позбутися подібних кримінальних анклавів», – наголосив він і додав, що вирішення придністровського конфлікту відбудеться політико-дипломатичним шляхом після завершення війни в Україні.

Читайте також: В Молдові позбавлятимуть громадянства за участь у війні проти України

За його оцінками, з закінченням війни та виведенням російських військ з окупованих територій України розпочнуться мирні переговори, в рамках яких вирішуватиметься питання репарацій та видачі колабораціоністів. За таких умов у самій Росії почнуться процеси внутрішньополітичної трансформації та зміни політичних еліт та політичних партій.

«В інших країнах також розпочнуться процеси очищення від російської присутності, не лише у вигляді анклавів на кшталт Придністров’я, а й партій, які прямо чи опосередковано фінансувалися Російською Федерацією», – заявив Подоляк.

Україна та Молдова матимуть 10 – 15 років на пебудову та вирішення питань, що заважали нормальному розвитку країн.

Політика