лампочка в руках

В Молдові через чергову масовану ракетну атаку російських військ по Україні сталося масштабне відключення електроенергії. Також обрушився зв’язок мобільних операторів Orange та Moldtelecom.

Як заявив міністр інфраструктури Молдови Андрій Спину, після ракетного обстрілу Росією української енергосистеми у Молдові сталися «масові відключення електроенергії».

В молдавській енергетичній компанії «Moldelectrica» заявили, що енергетики розпочали відновлення електропостачання.

Молдовські ЗМІ повідомляють, що через блекаут перестав працювати мобільний зв’язок у всіх регіонах країни. Абоненти молдавських операторів Orange та Moldtelecom не можуть дзвонити та приймати дзвінки. Мобільний інтернет також не працює.

Президент Молдови Майя Сунду звинуватила російський режим у знищенні народів та доведенні людей до злиднів.

«Росія залишила Молдову у темряві. Війна Росії в Україні вбиває людей, руйнує житлові квартали та енергетичну інфраструктуру ракетами. Атаки і зараз продовжуються в Україні. Люди витягують поранених із-під завалів. І вони оплакують своїх померлих близьких. Життя людей не можна повернути.

Але подачу електроенергії можна відновити. Ми вирішимо технічні проблеми, і в нас знову буде світло. Усі держустанови працюють для цього.

Ми не можемо довіряти режиму, який залишає нас у темряві та холоді, який навмисно вбиває людей із простого бажання тримати інші народи у злиднях та приниженнях. Яким би складним це не було зараз, наш єдиний шлях, майбутній шлях Республіки Молдова, має залишатися у бік вільного світу”, – написала Майя Санду.

Політика