Бойкот российського спорта

Міжнародний олімпійський комітет та Асоціація міжнародних літніх олімпійських федерацій закликають скасувати «всесвітні ігри дружби», які росія хоче провести у вересні 2024 року.

Глава Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах негативно відреагував на ідею організації ігор дружби у 2024 році. За його словами, «російська влада збирається проводити політизовані конкурси».

«Російський уряд звинувачує нас у недотриманні політичного нейтралітету. Водночас цей самий уряд намагається організувати абсолютно політизовану спортивну подію»,процитувало його слова Inside the Games.

У МОК кажуть, що асоціація, яка планує приймати літні та зимові всесвітні ігри дружби в ті ж роки, що й літні та зимові Олімпійські ігри, «є політичною організацією, що фінансується урядом росії».

«Враховуючи зростаючу політизацію світового спорту, ми просимо всі НОКи бути обережними щодо цієї ініціативи. Дійсно, будь-яка участь НОК у «всесвітніх іграх дружби» суперечила б не тільки рекомендації Виконавчого комітету МОК від 25 лютого 2022 року щодо міжнародних спортивних подій, які проводяться в росії, але й суперечила б колективній меті Олімпійського руху щодо збереження незалежності та автономії спорту», – сказав директор МОК зі зв’язків з національними олімпійськими комітетами (НОК) Джеймс Маклеод.

Відзначимо, що в росії заявили про проведення у вересні наступного року «всесвітніх ігор дружби» із загальним призовим фондом 4,6 мільярда рублів. Подібні змагання планують проводити кожні 4 роки. Тобто росія планує створити альтернативу Олімпійським іграм.

Нагадаємо: МОК призупинив членство росії в організації

 

 

 

 

 

 

Політика