Дунайские порты

Вчора, 26 квітня, дунайські порти відвідали Посол Сполучених Штатів Америки Бріджит Брінк, директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп, генеральний директор Секретаріату Дунайської Комісії Манфред Зайтц та представник генерального директорату мобільності та транспорту Європейської Комісії Алан Барон. З української сторони – віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та його заступник Юрій Васьков.

“Міжнародні партнери готові інвестувати в порти Дунайського регіону – цей чіткий сигнал було озвучено сьогодні у ході зустрічі”, – повідомив Олександр Кубраков,

На зустрічі із американськими та європейськими партнерами представники України обговорили перші результати запуску додаткових портових потужностей.

Зокрема, розпочата експлуатація більше 20 нових морських терміналів. Опрацьовані нові технології перевантаження з використанням плавкранів, мобільних перевантажувачів, ліхтерів, суден-накопичувачів у якості плавучих складів, інших засобів. Побудовані нові тимчасові склади, обладнані ваги, лабораторії тощо.

Зазначається, що відновлено залізничне сполучення – дільниця Басарабяска – Березино, якою вантажі можуть відносно швидко дістатись портів. Продовжується робота над сполученням пункту Джурджулешти на україно-молдовському кордоні та румунського порту Галац.

Українські аграрії отримають допомогу від італьянських колег

«Усе це дозволило в минулому році перевалити понад 16 мільйонів тон вантажів. Це втричі більше, ніж довоєнний максимум. У поточному році ми плануємо обробити щонайменше 20 мільйонів тон через річку Дунай. Попри те, що сьогодні порти Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ задіяли майже усі наявні потужності для перевалки вантажів, потенціал для подальшого розвитку є. А саме: модернізація та оновлення інфраструктури портів, залучення інвестицій для будівництва нових терміналів і днопоглиблення. Потреба в інвестиціях складає не менше 120 мільйонів доларів», – підкреслив Кубраков.

Фото: Олександр Курбаков

Політика