Польські фермери блокують кордон

Литовські фермери не збираються приєднуватися до польського протесту щодо блокування постачань українського збіжжя.

«Литовські фермери не блокували, не блокують і не збираються блокувати українське зерно.. Ми бачимо проблему, але ми розуміємо ситуацію українських фермерів – лідери українських фермерів приїжджали минулої осені, ми обговорювали, як це зробити, звичайно, треба контролювати, треба робити облік, треба робити все це, чого також не робить литовський уряд, але ми не збираємося блокувати, як це роблять поляки», – повідомив голова Литовської асоціації виробників зерна Аушріс Маціяускас, повідомив LRT.

Водночас польські фермери готуються сьогодні почати блокаду дороги на литовсько-польському кордоні, заявляючи, що частина українського зерна, імпортованого в Литву, повертається до Польщі. Очікується, що протягом тижня протестувальники перевірятимуть, що перевозять вантажівки з Литви до Польщі.

У зв’язку з цими подіями прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте заявила, що такі дії нагадують зусилля Кремля, спрямовані на те, щоб розлютити двох найбільших прихильників України.

«Спроба стверджувати, що Литва якимось чином використовується в якійсь зерновій каруселі, дуже нагадує спроби Кремля посварити двох найбільших прихильників України», сказала прем’єр-міністр.

Додамо, що українські та польські посадовці поки що не змогли залагодити конфлікт на польсько-українському кордоні.

Україна та Польща прагнуть розв’язати конфлікт на кордоні