smart tv

Значна частина населення вважає, що основною перевагою розумних телевізорів є можливість дивитися YouTube. Це справді чудова фішка, але під поняттям Smart TV ховається набагато більше. Зі смартфонами їх порівнювати не зовсім коректно.

Тому коли справа доходить до вибору, можна розгубитися. Тим більше, що ринок пропонує величезну кількість моделей з різними характеристиками. Про останні розповімо більш ґрунтовно.

Про роздільну здатність

Що ми знаємо про формат 4К? Що це відмінна роздільна здатність. Що контент для нього збільшується в арифметичній прогресії. Що років через 5 цей формат буде превалюючим.

Ось тому при виборі конкретної моделі необхідно орієнтуватися конкретно на підтримку 4К. Найменша роздільна здатність допустима для ТБ з діагоналлю менше 32 дюймів, а такі сьогодні встановлюють на кухню або в дитячу.

А що з 8K UHD? Якщо аналізувати просто цифри, то 33 мільйони пікселів — це вчетверо більше, ніж 4К. По факту, якщо дивитися на картинку, ви помітите різницю як на екрані з діагоналлю близько 100 дюймів, а це розмір не для квартири.

Контенту для 8К поки що теж дуже мало, а швидкість інтернету потрібно не менше гігабіта за секунду. Сьогодні переплачувати (і багато) за перспективний формат особливого сенсу немає.

Про економію

Нині такий час, що кожен намагається заощаджувати. На ринку справді є бюджетні моделі, придбати новий смарт телевізор за 5-6 тисяч грн — цілком реально. Але розраховувати на велику діагональ при цьому не варто.

Якщо ви хочете насолоджуватися по-справжньому якісною картинкою та відмінним функціоналом, орієнтуйтеся на девайси в ціновому діапазоні 15-20 тис. грн. з діагоналлю 50 дюймів або вище.

Про частоту розгортки

Ця характеристика є вкрай важливою, особливо для великих матриць. Якщо в характеристиках частота менша за 100 Гц, ви будете розчаровані під час перегляду динамічних сцен. Шанувальникам ігор взагалі не варто зважати на моделі, у яких цей параметр не знаходиться в діапазоні 144-240 Гц.

частота развертки смарт ТВ

Про технології HDR

Якість картинки визначається як можливостями матриці, а й софтом, який обробляє гігабайти даних. Під якістю слід розуміти цілу низку характеристик, від яскравості та контрастності до ширини динамічного діапазону та гами відтінків.

Технологія HDR передбачає покращення зазначених параметрів, її використовують більшість відомих виробників. Щоправда, не у бюджетних лінійках.

технология HDR смарт ТВ

Про тип підсвітки

Найпоширеніший тип матриці – LED або його модифікації (Direct, EDGE). Але ця технологія не забезпечує ідеальної якості зображення.

Удосконалений варіант, матриця OLED, передбачає істотне покращення контрастності та глибини чорного кольору. Ще якісніша картинка технології QLED, де кожен окремий піксель випромінює світло будь-якої частини видимого спектру. Коштують телевізори з такою матрицею набагато дорожчими.

Серед інших важливих критеріїв варто відзначити розмір діагоналі, підтримку високошвидкісного доступу до інтернету та технологій трансляції з мобільних гаджетів, платформу, що підтримується, ряд інших характеристик і можливостей.

Політика

Економіка