поставки газа

Російський «Газпром» має намір суттєво скоротити постачання газу до Молдови у листопаді. Кишинів недоотримає близько 30% необхідного обсягу.

Як розповів голова ради директорів АТ «Молдовагаз» Вадим Чебан, російський монополіст планує наступного місяця поставити на правий берег Дністра 54 млн. кубометрів газу з необхідних 77 млн. кубометрів.

Вадим Чебан зазначив, що ціна блакитного палива стане нижчою порівняно з вартістю на сьогоднішній день. Орієнтовно близько тисячі доларів за тисячу кубометрів.

В Кишиневі мають намір забезпечити дефіцит газу за рахунок інших постачальників.

В Молдові вважають, що Росія проводить щодо молдавського народу гібридну енергетичну війну і карає за їхній мирний вибір. Депутат пропрезидентської партії PAS Раду Маріан заявив, що рішення щодо обмеження постачання газу до Молдови є політичним. Путін підтвердив це під час виступу на Валдайському форумі.

“Молдавська сторона регулярно і послідовно оплачувала всі постачання природного газу від «Газпрому», у тому числі авансом. Натомість російська сторона без пояснення причин скоротила обсяг постачання природного газу до Республіки Молдова, що призвело до дефіциту електроенергії в нашій країні. Російська сторона після початку війни організувала енергетичний шантаж на європейському ринку, що призвело до колосального зростання ринкових цін», – цитує Маріана Point.md.

Зазначимо, у Молдові спалахнула енергетична криза через дії Росії. Після завдання російськими військами ударів по енергетичній інфраструктурі України Молдова втратила близько 30% української електроенергії, що імпортується. У Кишиневі довелося звернутися до Румунії за допомогою, але укладені поспіхом комерційні контракти не дозволяють покрити дефіцит. В результаті в Молдові готуються до можливого відключення світла для міст та сіл через дефіцит електроенергії.

Читайте також: В Молдові звинуватили Росію у використанні енергії як зброї

Ситуацію посилює рішення Москви скоротити постачання газу для Придністров’я на 30% у жовтні та на 40% у листопаді. В результаті придністровській промисловості обмежили постачання газу, зокрема Молдавської ДРЕС. На останній генерувалося за рахунок блакитного палива близько 70% електроенергії для правобережжя.