Во время трехсторонней встречи

Лідери Франції та Китаю виступили зі спільною заявою.

Глава КНР Сі Цзіньпін і президент Франції Еммануель Макрон за підсумками переговорів у Китаї оприлюднили спільну заяву, в якій виступили проти застосування ядерної зброї і висловилися на підтримку зусиль з відновлення миру в Україні на основі міжнародного права та цілей і принципів Статуту ООН, повідомляє інформаційна агенція Інтерфакс-Україна.

Дві ядерні держави підтвердили підтримку Спільної заяви глав держав і урядів Китаю, Франції, Росії, Сполученого Королівства і Сполучених Штатів від 3 січня 2022 року про недопущення ядерної війни.

Сторони «вважають, що розбіжності та спори між державами мають вирішуватися мирним шляхом – шляхом діалогу і консультацій».

Додамо, що в МЗС КНР повідомили, що «позиція Китаю щодо України зводиться до підтримки переговорів про мир. Китай закликає сторони бути раціональними та спільно створювати умови для мирних переговорів», – йдеться на сайті зовнішньополітичного відомства Китаю.

 

Нагадаємо, що президент Французької Республіки Еммануель Макрон та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн з 5 до 7 квітня відвідав Китай з візитом.

Туреччина виступає за негайне припинення війни в Україні

 

Економіка