На состоявшейся в Болграде внеочередной сессии районного совета депутаты приняли обращение к президенту Украины Виктору Януковичу.

Об этом сообщает корреспондент «Топора».

В ходе работы сессии депутаты приняли активное участие в обсуждении положения, создавшегося в стране после неподписания Украиной соглашения об Ассоциации с Европейским Союзом.

Перед депутатами сперва выступила председатель районного совета Мария Гайдаржи. Она ознакомила присутствующих с обращением народного депутата Украины Антона Киссе к народным избранникам Арцизского, Болградского, Килийского, Саратского и Тарутинского районов.

В своём обращении Антон Киссе говорит: «Наша общая задача – не допускать уничтожения украинской государственности и конституционного строя ради прихода к власти кучки радикалов, готовых ввергнуть страну в революционный хаос. Мы должны силой своих полномочий отстоять право наших избирателей жить и работать в стране, где действуют законы, а не революционные лозунги, где власть избирают, а не вырывают зубами на майданах…».

Напомним, данное обращение парламентария также было представлено перед депутатами Одесского областного совета. Его зачитала депутат Одесского областного совета Мария Попова.

После того, как было заслушано обращение парламентария, на суд депутатов были представлены два варианта документа-обращения к украинскому народу, главе украинского государства и политическим партиям. Первый вариант обращения разработала депутатская группа «За консолидацию». Данным документом предлагались  следующие меры: «незамедлительная отставка президента Украины Виктора Януковича и всего состава Кабинета министров Украины, проведение внеочередных выборов президента и Верховной Рады».  Однако данный вариант документа был сразу же отвергнут депутатами Болградского райсовета.

Второй вариант обращения был подготовлен исполнительным аппаратом райсовета.  В документе говорится о необходимости принятия неотложных мер, направленных на прекращение насилия, защиту прав и свобод человека. Также в обращении выражается поддержка избранного Виктором Януковичем внешнеполитического курса. За данный вариант обращения проголосовали большинство депутатов.

Таким образом, народные избранники Болградского райсовета поддержали и одобрили действия и стратегический курс президента страны Виктора Януковича.

Напомним, действия и внешнеполитический курс Виктора Януковича также поддержали Одесской городской  и Одесский областной советы.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305