судно с украинским зерном

Кількість виходів суден з українських портів впродовж січня трималася на рівні 2,7. Тобто в середньому це було по 2-3 кораблі на день.

Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики і продовольства України.

«Це фактично вважався один із найнижчих показників за всі місяці існування «зернової ініціативи». Він зумовлений штучним блокуванням роботи зернового коридору з боку російських інспекторів. Однак за останні дні, станом на кінець січня, ситуація погіршується, і добова кількість суден впала до 2,5. Це антирекордний показник», — зазначають у міністерстві.

Попри це, середній тоннаж відправок на одному судні в січні зберігся на рівні 37 тис. т, що є найкращим показником за час роботи коридору. Але на загальну кількість відправок у січні це позитивно не вплинуло.

«Так, коридором за перший місяць нового року виїхало лише 2,4 млн т збіжжя, тоді як у вересні та жовтні це було понад 4 млн т. Пшениці у січні відправлено 540 тис. т, з них до Африки — 61 тис тон», — уточнюється у повідомленні.

«Нібулон» завершує будівництво нового зернового терміналу в Ізмаїлі

Всього Україна вже відправила в межах зернової ініціативи 675 суден із вантажем в 18,4 млн т. Частка Африки становить 2,3 млн т, Азії — 5,1 млн т, Європи — 7,5 млн т, Близького Сходу — 3,4 млн т.