Паспорт Украины

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до законів України «Про громадянство України» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо умов прийняття до громадянства України».

Зазначений Закон, за який позавчора проголосували 281 депутат, передбачає складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою для прийняття до громадянства України.

Відзначимо, що прийняті зміни стосуються іноземців чи осіб без громадянства, які виявили бажання прийняти громадянство України.

Законом також передбачено певні винятки.

«Особи, яких прийнято до громадянства України як таких, які мають визначні заслуги перед Україною, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України, або які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, у тому числі які нагороджені державною нагородою, або які отримали посвідку на тимчасове проживання на підставі частини двадцятої статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», зобов’язані  протягом двох років з моменту прийняття до громадянства України скласти іспити з основ Конституції України, історії України, на рівень володіння державною мовою», – йдеться у змінах до Закону «Про громадянство України».

Додамо, що «невиконання зобов’язання, взятого особою в зобов’язанні припинити іноземне громадянство, в зобов’язанні  про складання іспитів з основ Конституції України, історії України, на рівень володіння державною мовою» є підставою для втрати громадянства України.

До України повернули 17 дітей, депортованих росіянами

 

 

Політика