контейнерные караваны

Наразі через порти Дунаю та морські порти Великої Одеси йде 90% зовнішньої торгівлі. Про це розповів заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков на Саміті експортерів Forbes «Made in Ukraine».

За його словами, лютий став рекордним для українського експорту – 8 млн тонн. У березні очікує таку ж динаміку. Дунайські порти сьогодні експортують 1,8-1,9 млн тонн. Це 50% від їх максимуму під час війни – 4 млн тонн. Причина – деблокада портів Одеси».

Він також підкреслив, що з початку блокади західних кордонів більшість українських імпортерів та експортерів поштучної продукції з великою доданою вартістю стикнулись із проблемами її транспортування, тому вони чекають на відновлення морських контейнерних перевезень.

«Уряд спільно із ринком працює над цим рішенням – Україна як держава вже готова на рівні інфраструктурної та організаційної підготовки. Протягом наступних декількох тижнів ми побачимо певний результат», — наголошує заступник міністра.

МВФ оновив макропрогноз для України

Також навесні може запрацювати ще один логістичний шлях – паромна переправа з Чорноморська до Грузії, Болгарії, Туреччини. Вже є кілька потенційних судновласників для залізничного та автомобільних сполучень.