подписание контракта

У бізнес-середовищі триває скорочення кількості працівників і поглиблення проблеми пошуку кваліфікованих кадрів, що може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці.

Такими є основні результати опитування New Monthly Enterprises Survey (#NRES) Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), пише “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з ними, у травні рейтинг перешкод для бізнесу не зазнав суттєвих змін. Трійка лідерів серед них залишається незмінною вже кілька місяців: небезпека працювати (перепона для 56% опитаних), брак робочої сили (49%), зростання цін (46%).

“56% зазначили, що небезпека ведення ділової активності є найбільшою перешкодою – і такого високого показника не було навіть на початку війни. Найбільше на це скаржиться великий бізнес. Також знову актуалізувалася проблема електропостачання: порівняно з квітнем на неї скаржаться вдвічі більше підприємств (21% – у квітні, 41% – у травні)”, – наведено в дослідженні слова експерта ІЕД Євгена Ангела.

В Одесі відкрився перший цивільний рекрутинговий центр

Водночас в ІЕД зазначили, що вперше за два роки відсоток українського промислового бізнесу, який працює на повну потужність, перевищив 15% і становив 18% у травні, тоді як у квітні цей показник був 13%. Крім того, знизилася частка компаній, яким складно припустити, що буде з діяльністю за два роки – із 38,2% у квітні до 30,9% у травні.

“Тобто бізнес розуміє, що робитиме через два роки, але не бачить це майбутнє позитивним. Найімовірніше, тому що він дедалі більше звикає до думки, що війна триватиме довго”, – пояснила виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків.

Водночас вона додала, що оцінки фінансово-економічної ситуації на підприємствах і загальноекономічного середовища в піврічній перспективі зростають. Відповідно, респонденти не очікують погіршення ситуації ні на власних підприємствах, ні загалом в економіці країни.