выставка работ Александра Барона в Одессе

Півтора десятка портретів українських болгар в автентичному національному вбранні розмістили в холі мерії міста Одеса. Експозиція етно фотографа Олександра Барона проходить в рамках мультикультурних тижнів, які організовані за ініціативою міської влади.

Експозицію фоторобіт назвали “Болгарський дух Одесчини”, оскільки на ній представлені портрети представників болгарської національності, які проживають в населених пунктах Одеської області.

Як розповів Інтернет-газеті “Топор” Олександр Барон, національне вбрання болгар України відрізняється кольорами, тканинною та аксесуарами. Відмінності значні від того вбрання, яке носили болгари на прабатьківщині, в Болгарії.

Александр Барон

“Більше того, відмінності є також серед національного одягу в населених пунктах Одеської області. Наприклад, тільки в Криничному можна зустріти блузки із атласу, що є виключенням для болгарського вбрання. В сусідніх селах Нові Троянди та Городнє також у вбранні можна побачити зовсім різну кольорову гаму” , – поділився своїми спостереженнями Олександр Барон.

Читайте такожДень слов’янської писемності: в Одесі провели фестиваль болгарської культури (фото)

Фотограф розповів, що почав захоплюватись етно фотографію з 2017 року. Спочатку це були фото українських болгар під час національних болгарських свят, де учасники виступали в національнх костюмах. Поступово захоплення переросло в хобі. Вже в 2018 році відбулась перша виставка в Бальчику (Болгарія).

“На першій виставці було представлено біля 20 робіт. Потім ми виставили портрети українських болгар в Криничному, Болграді, Одесі та Холмському. Кожна виставка відрізнялася. Постійно колекція поповнювалася портретами земляків. Спочатку я сам просив героїв моєї фотовиставки попозувати. Згодом земляки самі просили зробити їм портретні фото у вбранні їх пращурів”, – ділиться враженнями Олександр Барон.

За його словами, два десятки років тому серед молоді в українській Бесарабії болгарське національне вбрання не було таким популярним, як сьогодні.

“Так, його одягали на різні святкові заходи колективи артистів. Але сьогодні болгарська молодь стала більше цікавитися вбранням своїх пращурів та почала одягати його на свята. Це стає модним”, – розповів фотограф.

Сьогодні в колекції Олександра Барона налічується більше 120 портретів болгар не тільки України, а й сусідньої Молдови. Також, на його роботах можна вже побачити українських гагаузів, які декілька століть живуть поряд з болгарами.

Варто зазначити, що після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну етно фотограф Олександр Барон на тривалий час припинив займатися хобі та очолив медійний проект “Бесарабський фронт“, який допомогає донести болгарам в Болгарії про жахіття війни.

 

Політика

Економіка