Памятник болгарским ополченцам

Сьогодні Болгарія відзначає 145-у річницю звільнення від османського ярма.

Цей День вважається у Республіці Болгарія національним святом. Але  він також є особливим для болгар України, предки яких колись були вимушені покинути прародину та освоювати нові землі, зберігаючи свої традиції, культуру, мову.

Свідомі болгари України сьогодні особливо гостро відчувають що таке свобода і борються за неї, даючи відсіч російським загарбникам, які хочуть поневолити нашу державу та її народ, як колись наприкінці XVIII сторіччя боролися їх предки – болгарські ополченці.

В Болграді у цей день традиційно покладають квіти до пам’ятника болгарським ополченцям. Відбулося це і сьогодні, хоча через воєнний стан не було многолюдних заходів.

Додамо, що нещодавно скверу, в якому розташований монумент, надане ім’я «Борців за незалежність», яке об’єднало болгарських ополченців, що боролися за незалежність Болгарії у 1877-1878 роках, та тих, хто бореться за майбутнє та незалежність України у наші дні.

Відзначимо, що Болгарія визнає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

З перших днів повномасштабної війни Болгарія підтримує нашу країну, прийняв десятки тисяч біженців, допомагаючи нам боєприпасами, військовою технікою, пальним.

Уряд та болгарські волонтери збирають і доставляють в Україну гуманітарну допомогу як цивільному населенню, так і військовим. Це харчові продукти, ліки, медичне обладнання, електрогенератори.

У дні важких випробувань болгарський та український народ показали, що вони на боці світла та добра.

Болгарія допомогла Україні вистояти на початку війни

 

 

Політика