Тузловские лиманы

Внаслідок тривалого шторму береги Тузлівських лиманів на Одещині вкрились сотнями тон біологічної маси з мотиля хірономід.

Хірономіди – комарі дзвінці, або дергуни, які часто докучають людям біля водойм, мають величезне значення в Тузлівських лиманах, як найчисельніший природний корм для більшості видів риб та водно-болотних птахів.

“Для людей і тварин ці комарі абсолютно нешкідливі, вони не мають здатності кусати. Навпаки, вони мають, безумовно, позитивне значення, оскільки їхні личинки служать улюбленою «продовольчою базою» для риб та птахів”, – розповів представник нацпарку, еколог Іван Русєв.

Після потужного літнього шторму у місцях зосередження мотиля накопичується на годівлі дуже багато птахів, серед яких наймасовішими є качки декілька видів, мартини звичайні та малі, кулики брижачи та інш, загальной чисельністю декілька десятків тисяч. Серед них і більш 500 рожевих фламінго.

Одеські аграрії відвели під під кавуни 2500 гектари землі

По периметру всіх Тузлівських лиманів, після шторму на узбережжя викинуло стільки мотиля, що його хватить на сотни тисяч птахів. Це сотні і сотні тон біологічної маси, що суттєво підтримує популяції птахів і риб, – зазначив еколог.

Політика