5 июня т.г. в стенах парламента заместитель главы Комитета Верховной Рады Украины по вопросам аграрной политики Вадим Ивченко и представители фермерских хозяйств Одесской области призвали премьер-министра, НАБУ и правоохранительные органы разобраться с очередными рейдерскими захватами земель сельскохозяйственного назначения в Подольском районе.

По словам главы Ассоциации фермеров Подольского района Николая Якубенко, всё началось с организации в октябре 2017 года выборов в Куяльницкой объединенной громаде, на которых народный депутат Украины Алексей Гончаренко через подконтрольные правоохранительные структуры и главу Подольской райгосадминистрации Руслана Питака, путем угроз и шантажа, привели к власти своего ставленника Сергея Паламарчука. “После выборов начались репрессии. Земли, которые обрабатывались фермерами и единоличниками с 2000 года, забрали. Их забрали засеянными озимыми, подготовленными под ярые и технические культуры. Посевы тех, с кем не могли договориться, уничтожали. Все ярые и технические культуры захватчики пересевали. Почти все договора подписывались в пользу депутата Одесского областного совета Сергея Паращенко, СПК “Дружба народов” и ТОВ “Нива Плюс” [Александра, – ред.] Маланюка”, – заявил Николай Якубенко.

Фермеры заявляют, что при заключении договоров на аренду земли нарушались все допустимые нормы законодательства Украины, земли сельскохозяйственного назначения государственной формы собственности передавались в аренду без проведения соответствующих аукционов по единоличному решению главы объединенной громады, что идет в нарушение постановления Кабинета Министров Украины. На все нарушения закона и заявления фермеров правоохранительные органы Подольского района не реагировали. “Руководство области “отпустило вожжи” этой команде с БПП. Создается впечатление, что им отдали область на откуп”, – подчеркивает глава Ассоциации фермеров в Подольском районе.

Фермеры Одесской области заявляют, что народный депутат Украины Алексей Гончаренко и депутат Одесского областного совета Сергей Паращенко всячески поддерживают незаконные действия главы Куяльницкой ОТГ Сергея Паламарчука, что приносит им не только политическую выгоду.

“Премьер-министр Украины с трибуны поощряет развитие малого и среднего бизнеса, создание домашних ферм. Но, это не происходит, поскольку все пастбища и сенокосы уничтожаются, перепахиваются. Не может быть селянства без сенокосов и без земли”, – заявил Николай Якубенко.

В свою очередь, заместитель главы парламентской комиссии по аграрным вопросам призвал премьер-министра Украины и министерство внутренних дел вмешаться в ситуацию и разобраться с законностью заключения договоров на аренду земли “в угоду депутату Одесского обласовета Паращенко”.

Отметим, что аналогичная ситуация сложилась и в Арцизском районе Одесской области, где через подконтрольного главу РГА Сергея Парпуланского фирмы, принадлежащие Сергею Паращенку занимаются рейдерством и незаконным перезаключением договоров аренды земли. В частности, через угрозы физической расправы Сергей Паращенко попытался захватить агрофирму “Днестровская” в селе Теплица Арцизского района. В ситуацию вмешался народный депутат Украины Антон Киссе, который на заседании Кабинета Министров Украины обратился к Владимиру Гройсману с просьбой дать соответствующее распоряжение правоохранительным органам и разобраться в сложившейся ситуации.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305