Дерзкое разбойное нападение, совершенное группой лиц на председателя СПК «Родина», всколыхнуло весь Килийский район.

Как ранее сообщал “Топор”, с  ночь с прошлого четверга на пятницу в дом к Виктору Носачу проникли четыре человека в масках. Хозяин дома и его супруга подверглись физическому насилию со стороны ворвавшихся в дом грабителей. Изъяв принадлежащую хозяину крупную сумму денег, преступники скрылись.

В тот день Виктор Иванович получил   100 тысяч гривен, за этими деньгами целенаправленно пришли преступники,  кем-то осведомленные.

Попытки избитых и ограбленных людей дозвониться в дежурную часть милиции не увенчались успехом.  Четыре раза супруга Виктора Носача, а затем прибежавшие на крики соседи,  набирали номер «102».  Но  дежуривший в ту ночь по РО УМВД сотрудник милиции не смог разобрать(!) , что ему пытались объяснить по телефону Сам же он перезвонить и узнать причину столь настойчивых звонков не счел нужным.

Односельчане привезли Виктора Носача с серьезными травмами в районную больницу, по дороге заехали в райотдел и сообщили дежурному о случившемся.

В настоящее время пострадавший находится в хирургическом отделении районной больницы. Его состояние стабильное. По словам главврача Килийского района В. И. Минчева, жизни пострадавшего ничего не угрожает.

Но информации начальника Килийского райотдела  И. П. Триколича, сразу же после получения сообщения о совершенном разбойном нападении в Приозерное выехала оперативная группа для проведения следственно-розыскных мероприятий. О том, что обнаружено на месте преступления и какие мероприятия проводятся, начальник милиции в интересах следствия рассказывать не стал. Он только уточнил, что возбуждено уголовное дело по статье «Разбойное нападение» и начато досудебное расследование.

Руководители сельскохозяйственных предприятий района чрезвычайно обеспокоены инцидентом, произошедшим с их коллегой. Кроме того, людей, естественно, интересует  вопрос собственной безопасности.

Д. И. Артеменко, председатель СПК «Виктория»  из Фурмановки: «В хозяйствах района закончилась уборка урожая. Мы продаем зерно, получаем деньги. Но люди, совершающие разбойные нападения, зачастую не знают, что деньги хранятся в банке, а не у нас дома. Мы все  в группе риска. Как нам обезопасить себя и наши семьи?»

Районный прокурор А. Г. Логинов отметил, что в значительной степени безопасность человека зависит от его собственных действий. По словам районного прокурора, около месяца назад В. И. Носач заявлял в прокуратуру о том, что ему угрожают. «Я посоветовал Виктору Ивановичу, – сказал прокурор, – отнестись к данным угрозам со всей серьезностью и принять меры безопасности, то есть подключить дом к сигнализации, установить видеонаблюдение, датчики движения. Но, как оказалось, Виктор Иванович  не прислушался к моим советам».

По словам И. П. Триколича, это преступление находится на личном контроле  у Министра внутренних дел.

Говоря о работе районного отдела милиции, его руководитель не мог не затронуть столь болезненную для него тему,  как острая нехватка квалифицированных кадров. По его словам, в Килийском РО УМВД самый большой кадровый некомлект в сравнении с другими райотделами области. Все села района обслуживают всего  два участковых. О какой оперативности может идти речь?! «Но, несмотря на это, – сказал И. П. Триколич, – Килийский район находится на третьем месте по раскрываемости и входит в десятку лучших районов в области по общей криминогенной обстановке».

Как отметил начальник милиции, в районе выросло число таких тяжких преступлений, как разбойное нападение, но это не только районная проблема. В целом по стране за последние полтора- два года в пять раз выросло число совершенных разбоев, по Одесской области – в три раза. Причин тому несколько: это и резкое ухудшение благосостояния людей, и значительно возросшее количество огнестрельного оружия, находящегося в незаконном владении граждан.

В такой обстановке, естественно, милиция и прокуратура в одиночку не справятся с наведением порядка на территории района. По предложению районного прокурора в каждом селе надо создать оперативную группу из мужчин, у которых есть разрешение на владение охотничьим оружием и которые смогут в кратчайшие сроки прийти на помощь к своим односельчанам в случае нужды.

Также руководителям предприятий было рекомендовано установить на въездах в села камеры видеонаблюдения. Это, по словам И. П. Триколича, значительно снизит опасность проникновения на территорию населенного пункта преступных группировок.

 

 

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305