Партия коммунистов Республики Молдова решила сделать интеграцию в Таможенный Союз своим главным лозунгом на предстоящих в конце текущего года парламентских выборах.

Фото: point.md

Соответствующие заявления сделал один из лидеров партии Марк Ткачук во время выступления на конференции «Молдова в Восточном партнерстве после Вильнюса», сообщают молдавские СМИ.

По его словам, при своём нахождении у власти молдавские коммунисты действительно выступали за европейскую интеграцию, но теперь приходится пересмотреть идеалы.

«Сейчас мы локализуем европейские ценности при помощи школьного компаса. Это – просто запад. Запад, предлагающий восточноевропейским странам выбирать себя не в качестве ориентира развития, а в качестве хозяина. Вместо формата требовательной и бескомпромиссной европейской модернизации пришла новая логика – “нас не интересует, кто ты, важно – с кем ты!” Именно эту логику сегодня обслуживает программа “Восточное партнерство”, ставшая образчиком подлинного, циничного восточного притворства ЕС», – объясняет свою позицию молдавский политик.

«Перспектива европейской интеграции для стран восточного партнерства отсутствует во всех документах об Ассоциации. То есть, возможность членства в ЕС для Молдовы или той же Украины не предусматривается даже в самой отдаленной перспективе. Но ЕС в своей внешней политике в этом регионе устами своих высших и полномочных представителей требует от правительств и народов делать выбор исключительно в пользу Европы. В пользу того, чего нет. При этом предлагается отказаться от части суверенитета, от независимой экономической и внешней политики, от кооперативных связей с иными постсоветскими странами», – сетует коммунист.

В своём выступлении Марк Ткачук не обошёл вниманием украинские события, и даже одесские.

«Три месяца назад украинский «Беркут» жестоко расправился с протестами в Одессе, когда одесситы пытались защитить от ареста депутата от Партии регионов Игоря Маркова. Но депутата Верховной Рады Маркова все равно посадили в тюрьму. И только от того, что он выступил против европейского курса Януковича, против подписания Украиной Соглашения об Ассоциации. Не прозвучало тогда ни одной звука осуждения в адрес Януковича или спецназа «Беркут» ни со стороны Штефана Фюле, ни от Кэтрин Эштон. Зато сейчас, когда Янукович отказался подписывать Соглашение, когда все депутаты от оппозиции свободны как никогда в своих действиях, когда они жгут скаты и призывают громить «жидов и москалей», а «Беркут» пытается исполнять заурядные функции защиты общественного порядка, мы видим прямо противоположную картину. То есть, только отказ от вассальной лояльности Европейскому союзу может провоцировать так называемую европейскую принципиальность», – замечает Ткачук.

По убеждению молдавского парламентария, Партию коммунистов, как и идею евразийской интеграции, поддержит половина жителей страны.

Отметим, что Партия коммунистов с большим преимуществом выигрывала все избирательные кампании в Молдавии, начиная с 1998 года (за это время выборы проводились 6 раз). На данный момент, коммунисты обладают самой крупной фракцией в парламенте – (34 мандата из 101).

Напомним, что 2 февраля в Гагаузии состоялся референдум по внешнему вектору развития Молдовы. Более чем 98 процентов жителей автономии высказались, чтобы государство двигалось в Таможенный, а не Европейский Союз.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305