Жители Болграда, возмущённые решением районного суда отпустить под денежный залог в 22,9 тысячи гривен подозреваемого в резонансном убийстве, провели мирную акцию протеста.

Об этом сообщает корреспондент «Топора».

Около сотни жителей города разных возрастов собрались напротив здания районного суда. Демонстранты держали в руках самодельные плакаты с лозунгами: «Убийцам – справедливое наказание!», «Калибова, хватит беспредельничать», «Деньги не пахнут?», «Болградский суд покрывает преступников».

В ходе митинга право выступить было предоставлено всем желающим, среди которых были жители города, представители городского совета, помощники-консультанты народного депутата Украины Антона Киссе Лариса Докова и Татьяна Чумичёва.

В частности, обращаясь к собравшимся, Лариса Докова поблагодарила всех, кто проявил гражданское мужество и сказала: «Мы дошли до того, что город живёт в страхе, матери боятся отпускать дочерей на дискотеки, сыновей вечером на улицу… Но справедливость всё равно восторжествует, с этого момента в городе заканчивается эра безнаказанности, и это всё благодаря вам, неравнодушные жители города».

Добавим, что во время выступлений звучали слова о том, что жители Болграда не чувствуют себя защищёнными, в отличие от жителей соседнего села, Виноградовка, которые ощущают полную безнаказанность. Демонстранты говорили о том, что собрались для того, чтобы сказать твёрдое «нет» тем инстанциям, которые покрывают преступников, о надежде на то, что за окнами суда их услышат, поймут обеспокоенность жителей города, призывали своих земляков не молчать.

Подчеркнём, что на митинге присутствовал и отец погибшего юноши Станислава Лефтера – Александр Лефтер, который, не сумев справиться с волнением, так и не смог промолвить ни слова. Заметим, что сегодня исполнилось 40 дней с момента смерти жертвы преступников. На этом основании собравшиеся почтили память погибшего минутой молчания.

Добавим, что участники митинга приняли резолюцию, в которой просят народного депутата Украины Антона Киссе обратиться в высший совет юстиции и комитет Верховной Рады по вопросам правосудия для проведения проверки деятельности Болградского районного суда.

По окончанию митинга его участники оставили принесённые плакаты перед входом в суд, чтобы служители Фемиды, которые так и не удосужились выйти к митингующим, сумели их прочитать, как послание от жителей и увидеть оценку своей работе.

Напомним, в городе Болград в ночь с 1-ого на 2-ое ноября был до смерти забит 21-летний парень. В ходе расследования уголовного производства Болградский районный суд под руководством Марии Калибовой принял решение об освобождении под залог одного из подозреваемых в жестоком убийстве.

Полный фоторепортаж смотрите тут.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305