Проєкт «Музична Спадщина Буджака»

У Києві в музеї імені Івана Гончара відбулася презентація проєкту «Музична Спадщина Буджака».

Про результати своєї минулорічної архівної та експедиційної мандрівки болгарськими, українськими, гагаузькими та молдавськими селами Півдня Одещини розповіла команда ентузіастів Проєкту.

Під час події
Під час події, фото з соцмереж

Учасники заходу занурилися у недалеке минуло – їм була презентована відреставрована архівна експедиційна стрічка 1958 року з архівів Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України, яка показує села Кубей та Криничне Болградського району.

Також під час заходу були продемонстровані відеоматеріали минулорічної експедиції.

З багатонаціональною культурною спадщиною регіону гостей знайомили не лише учасники експедиції, а й фольклорні колективи, місцеві культурні діячі, активісти, дослідники та зберегачи народних традицій та культурної спадщини Буджака.Проєкт «Музична Спадщина Буджака»

Проєкт «Музична Спадщина Буджака»

Проєкт «Музична Спадщина Буджака»

На сцені виступили фольклорний ансамбль «Седеф» з села Городнє (Чійший), гурт «Станція Сиваш».

В рамках заходу відбулася виставка болградського народного одягу та рушників з приватної колекції Тетяни Янчевої-Дукової (с. Криничне (Чушмелій), колекції Ганни Константинової (с. Городнє (Чійший), сучасні вишиті весільні рушники, виконані директоркою Обласного центру гагаузької культури Ольгою Кулаксиз (с.Виноградівка (Курчу), пройшла виставка уродженця села Делень Арцизької громади болгарського художника Павла Баламаджі.Проєкт «Музична Спадщина Буджака»

Для участі у презентації до Києва приїхали мешканці сіл Нові Трояни, Городнє, Кубей, Олександрівка, Виноградівка та Криничне Болградського району.Проєкт «Музична Спадщина Буджака»

Мешканка села Нові Трояни провела майстер-класі з болгарського хоро, учасники події спробували буджацьки смаколики.

«Дякуємо команді проєкту The Musical Heritage of Budzhak/Музична спадщина Буджака.

за колоритну мандрівку болгарськими, українськими, гагаузькими, молдавськими селами нашого Півдня та бажаємо нових яскравих відкриттів у подальшому дослідженні культурної спадщини національних меншин»,підсумували у Музеї Івана Гончара.

Додамо, що завдяки керівництву Проєкту під час поїздки до Києва, мешканці Болградського району мали можливість відвідати Софійський собор, ознайомитися з іншими цікавими місцями столиці.

Відео події можна подивитися на ютуб-сторінці проєкту Музична спадщина Буджака/Budzhak heritage.

“Укрзалізниця” анонсувала романтичні поїзди для військових

 

Залишити відповідь