У музеї села Камчик Білгород-Дністровського району відбулося урочисте відкриття портрета болгарського генерала Димитра Мететелова. Жителі села вирішили таким чином увічнити пам’ять земляка, який став генерал-майором та відомим юристом у Болгарії.
З ініціативою помістити портрет генералу Димитру Мететелову у музеї болгарської культури при ДК села Камчик виступив голова болгарської національно-культурної організації «Камчик» Іван Стоянов, котрий спільно з колективом Будинку культури організували захід, повідомляє БТА.
У рамках церемонії відкриття портрета відомого бессарабського болгарина до учасників звернувся голова Військового апеляційного суду Болгарії бригадний генерал Румен Пєтков, подякувавши землякам генерала за збереження пам’яті про знакового болгарського військового юриста.
“Для мене велика честь брати участь в офіційній церемонії відкриття портрета генерал-майора Димитра Мететелова, якому ми сьогодні віддаємо заслужене визнання”, – сказав він.
У свою чергу, виконавчий директор Виконавчого агентства у справах болгар за кордоном Райна Манджукова привітала мешканців Камчика з відкриттям портрета.
“Це важливо, як для бессарабських болгар, так і для Болгарії. Димитр Мететелов, поряд із плеядою інших бессарабських болгар, які, як ми знаємо, брали участь і докладали великих зусиль у будівництві нової болгарської держави після її звільнення. Вони є одними із міцних і здорових зв’язків, які пов’язують бессарабських болгар із болгарами з Болгарії. І цей зв’язок має бути збережений обома країнами», — поділилася у своєму відеозверненні Райна Манджукова.
Почесне право відкрити портрет було надано нащадкам Димитра Мететелова – Івану та Василю Мететелу та шестирічному Павлу Міхову.
«Для нас, мешканців села Камчик, ця подія є дуже хвилюючою. Ми чули лише деякі невеликі факти про цю людину з оповідань людей похилого віку, але не знали, якою вона була. Тепер ми маємо і книгу, і меморіальну дошку, і цей портрет. Для нас це не лише гордість, а й велика відповідальність. Все його життя можна висловити лише трьома словами – честь, совість, обов’язок. Він є прикладом для всіх нас», – сказала Олена Арнаутова, викладач болгарської мови у місцевій школі, директор музею та нащадок Димитра Мететелова.
Оркестр болгарської народної музики «Хоро» Будинку культури привітав гостей та учасників знаменної події болгарською музикою.
Димитр Григоров Мететелов народився 24 жовтня 1859 року в селі Камчик Аккерманського повіту Бессарабської губернії (нині Білгород-Дністровський район Одеської області України) у родині болгар, чиї бабусі та дідусі були вихідцями із міста Слівен. Сім’я Мететель (згідно з ревізською книгою 1859 року) переїхала до села Камчик із села Катаржино (Херсонська губернія) у 1838 році.
Він осиротів у ранньому віці. Навчався у школі Камрат, а потім у Болградській середній школі. Потім вступив до Миколаївського військово-інженерного училища, навчався у Другому Костянтинівському військовому училищі у Санкт-Петербурзі.
Він виїхав у Болгарію і вступив на болгарську службу 19 січня 1882 року. 26 березня 1901 року. Мететелов був призначений головою Софійського військового суду, а 2 травня 1902 отримав звання підполковника. Того ж року за старанну та корисну службу майора Мететелова було нагороджено орденом «Св. Олександр» V ступеня. 19 вересня 1906 року отримує звання полковника. Він послідовно обіймав посаду голови Русенського військового суду, а потім Пловдівського військового суду.
Під час Балканських воєн 1912-1913 рр. був призначений помічником польового головного військового прокурора. У вересні 1913 р. він став начальником Військово-судового управління та головним військовим прокурором болгарської армії. Через рік йому було надано звання генерал-майора. 11 жовтня 1915 року він пішов у відставку та присвятив себе позаштатній юридичній практиці.
Димитр Гр. Мететелов помер у Софії 17 серпня 1932 року.
Представники Угорщини заблокували спільне звернення країн Євросоюзу щодо невизнання президентських виборів у Білорусі, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на поінформовані джерела в Брюсселі.
Українські садівники почали суттєво підвищувати ціни на якісні яблука. Головною причиною стало зростання торговельно-закупівельної активності на ринку.
В Малі туареги – ополченці, союзники України в боротьбі проти проросійських бойовиків, допомогли звільнити з полону іспанського археолога Хоакіна Наварро Каньяди, викраденого на півдні Алжиру. Читати далі