Промотур «Болград туристичний»

В рамках Міжнародного бізнес-форуму з розвитку виноградарства та виноробства півдня Одещини «Bolgrad Wine Fest – 2024» у Болграді пройшов промотур «Болград туристичний».

У заході взяли участь туроператори, представники ЗМІ, громад району та області, профсоюзів.

Основною темою діалогу, який почався між організаторами та учасниками з перших хвилин зустрічі, та продовжувався до її закінчення, стали перспективи розвитку туризму, путі розв’язання проблем, з якими зустрічаються громади під час організації різноманітних туристичних заходів та обмін досвідом, який вже вдалося набути.

Промотур «Болград туристичний»

Учасники мали змогу почути розповідь про туристичний потенціал Болградської громади, а потім практично ознайомитися з новими туристичними локаціями, які або лише нещодавно розпочали свою роботу, або знаходяться у початковій стадії свого туристичного життя.

Організатори поставили перед собою мету показати різноманітні види туризму, який вже існує у Болградській громаді. Серед них: пізнавально-гастрономічний, зелений, релігійний, подієвий, рекреаційно-оздоровчий, етногастрономічний та діловий (конгресовий) туризм.

У розвиток цього задуму учасникам промотуру запропонували декілька цікавих туристичних тематичних локацій: «Підземні таємниці Болграду», «Затишна гавань», «Спасо-Преображенський собор», «Дзеркало Ялпугу», «Інь-Янь у Nedeva», артгалерея «Духовні витоки» та виставку-ярмарок «Щедра Бессарабія 2024».

Гостей запросили на дуже цікаву смачну та пізнавальну дегустацію крафтових сирів сімейної сироварні «Щедра околиця»  та меду від «Медового центру», яка проходила у підземеллях Болграду.Промотур «Болград туристичний"

Справжнім відкриттям для більшості учасників промотуру стало відвідання нової туристичної локації «Затишна гавань» у селі Виноградівка (Курчу).

Казковий будинок, розташований посеред водойми на березі озера Ялпуг, стане справжньою знахідкою для любителів риболовлі чи тих, хто вирішив комфортно відпочити на лоні природи.Промотур «Болград туристичний»

На додаток до всього місцеві артисти змогли познайомити гостей з гагаузькими культурними традиціями.

Болградський Спасо-Преображенський собор як завжди зачарував своєю особливою атмосферою. А розповідь протоієрея Стефана Турлака додала у відвідування бессарабської святині нових фарб та цікавої інформації.

Промотур «Болград туристичний»

Однією з перспективних локацій, яка вже приваблює туристів, в Болграді вважають оглядовий майданчик, розташований наприкінці найдовшої вулиці міста – 25 серпня. Він ще очікує облаштування, але саме тут відкривається розкішний вид на перлину придунайської Бессарабії – озеро Ялпуг.Промотур «Болград туристичний»

Під болгарські пісні та танці у виконання артистів з Болграда та села Табаки гості насолодилися чудовим видом, якій не зіпсувала навіть похмура погода, а згодом приєдналися до болгарського хоро.

Наступною зупинкою подорожі став рекреаційно-оздоровчий комплекс «Інь-Янь у Nedeva», розташований у дачному масиві міста.

Виявилося, що в Болграді можуть здивувати не лише болгарською, гагаузькою чи албанською культурами, а й запропонувати зануритися у східні бойові мистецтва та філософію.Промотур «Болград туристичний»

Зробити це гостям допомогти вихованці школи бойових мистецтв «Бессарабський Шаолінь» разом зі своїм тренером Сергієм Сусліним.

Цього дня комплекс відпочинку, який пропонує своїм відвідувачам послуги сауни, басейн, чан, просторий зал з піччю для приготування різноманітних страв, зелену галявину перевтілився у своєрідний закуток китайської культури, радуючи око яскравими китайськими ліхтариками.

До речі, згадалося, що деякі туристичні групи приїжджають сюди для того, щоб зайнятися йогою…

Своєрідною медитацією почалося і відвідування відомого болградського ресторану «Саган». Художник, який розписав немало храмів як в Україні, так і за кордоном, а за сумісництвом – власник закладу Анатолій Гайдаржи познайомив гостей з невеличкою виставкою своїх робіт.Промотур «Болград туристичний»

А продовжилося знайомство з прекрасним вже з гастрономічним нахилом – за обіднім столом, на який подали вишукано сервіровані страви місцевої бессарабської кухні.

Щодо фінального акорду промотуру, то ним стало відвідування «Bolgrad Wine Fest – 2024», який до цього часу вже набрав оберти…

Підсумовуючи, можна сказати, що Болградська громада впевнено рухається у напрямку еволюції та розширення туристичного напрямку, який визначений як один з векторів економічного розвитку громади.

Вже працюють туристичні локації, КЗ «Туристичний інформаційний центр «Болград» пропонує тринадцять маршрутів (турів вихідного дня), але зупинятися на цьому не збираються – в планах нові ідеї та втілення їх у життя в рамках місцевої Програми розвитку туризму.

А щодо вражень від проведеного промотуру, то знаковою була реакція на почуте та побачене представників Доброславської громади Одеського району, де активно розвивають туризм.

Для того, щоб ознайомитися з досвідом болградців, вони подолали понад 300 кілометрів та впевнилися, що приїхали у Болград не даремно.

«Дякуємо організаторам, всім причетним та туристично-інформаційному центру «Болград» за надзвичайно цікаві екскурсії, що дозволили нам зануритися в культуру та історію Бессарабії. Поїздка залишила яскраві враження та надихнула новими ідеями», зазначив керівник управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Доброславської селищної ради Валерій Іванчиков після відвідин Болграду, де він побував вперше.

Відзначимо, що під час промотуру гості та хазяї обговорювали перспективи майбутнього взаємовигідного співробітництва, розвитку якого, на жаль, заважає війна. Але ж вони не втрачають оптимізму, налаштовані на перемогу та світле майбуття, для настання яких докладають свої зусилля.

Додамо, що організаторами промотуру виступили відділ культури, туризму, молоді та спорту Болградської міськради, керівниця якого Жанна Сусліна стала основним спікером та гідом заходу, та КЗ «Туристичний інформаційний центр «Болград» міськради, співробітники якого дали вичерпну інформацію про туристичну галузь громади.

Матеріал підготовлений за сприянням програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Зазначимо, вищеназвані організації ніяким чином не впливають на наш контент і не несуть за нього відповідальність.

Сергій Мединський

 

Залишити відповідь