Під час засідання комісії ТЕВ та НС

Питання  забезпечення населення Болградського району якісною питною водою розглянули на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

Попри те, що Болградський район характеризується неблагополучною ситуацією із забезпеченням населення питною водою, у населених пунктах намагаються розв’язувати це питання.

«У поточному році при проведенні виробничого контролю якості питної води на санітарно-мікробіологічні показники в області було досліджено 741 проби води, з них нестандартних не було; відсоток нестандартних проб при дослідженні на санітарно-хімічні показники склав 50,3 %»,повідомили в Болградській РДА.

В районі працюють 25 підприємств централізованого водопостачання, які експлуатують 46 водопроводів, що мають відповідні правовстановлюючі документи. Водою з установок для доочищення питної води користується населення в 9 населених пунктах, де обладнані 16 водоочисних установок. В 12 населених пунктах населення користується для питних потреб привізною водою, бо відсутні громадські джерела водопостачання питної якості.

Для забезпечення населення якісною питною водою проводиться робота із встановлення станцій доочищення води в закладах освіти, медицини та пунктів доочищення води для загального користування.

«Станом на 10 вересня 2024 р. в громадах Болградського району встановлено 21 станція доочищення води загального користування. Болградська районна державна адміністрація у співпраці з громадами району вишукує можливості закупівлі за кошти громад або благодійних фондів додаткових станцій доочищення води.

З метою забезпечення сталого водопостачання, об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства забезпечені генераторами на 100%», – доповів Начальник відділу інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, екології районної державної адміністрації Аркадій Радулов.

12 вересня в Одесі та області оголошено штормове попередження