Ескіз майбутньої школи,

Про завищені ціни будматеріалів у кошторисі майбутніх робіт з  реконструкції будівлі Арцизького ліцею № 5 повідомили «Наші гроші».

«Мерія Арцизу виграла конкурс на можливість отримати кредит Європейського інвестбанку на реконструкцію місцевої школи. Європейці позичать 80 млн грн, і ще 20 мільйонів має знайти сама мерія на покриття ПДВ.

На ці гроші вже сама мерія провела тендер серед будівельних фірм. Що цікаво – на цей тендер в Одеській області прийшла лише одна фірма з… Харківщини.

Ціни будматеріалів в кошторисі – значно дорожчі від ринку», розповіли «Наші гроші».

Розслідувачи зазначають, що вартість будматеріалів у договорі завищена у 1,5 рази, натомість зарплати робітників занижені.

«Гладку арматуру “осмєтілі” по 53-54 тис грн/т при ринковій ціні на рівні 35-38 тис грн/т.

Бетон В25 М350 у кошторисі по 5 976 грн/куб. м. Виробник «Дікергофф Україна» у березневому прайсі в Одесі пропонував різновиди бетону В25 М350 по 3 417-3 576 грн/куб. м, що на третину дешевше», – йдеться в статті.

Додамо, що «у договорі вказано, що ця ціна динамічна. Тому по факту будівельні матеріали можуть оплачуватись по іншій ціні, можливо, і по ринковій. Однак це буде видно лише у накладних, які не публікуються у «Прозорро».

Різниця у цінах
Різниця у цінах, фото: NashiGroshi

Відзначимо, що загальна сума різниці цін становить майже 10 мільйонів.

Також вказується на те, що у кошторисі майже вдвічі занижена середня зарплата робітника. Це може свідчити про те, що або генпідрядна фірма платитиме копійки будівельникам, або доплачуватиме їм в конвертах, виймаючи гроші з завищених цін будматеріалів. І таким чином уникатиме сплати податків з фонду оплати праці.

Нагадаємо, що про підписання відповідної угоди про майбутнє будівництво міський голова Арцизу повідомляв ще у лютому.

У травні Центр публічних розслідувань звернув увагу на те, що у торгах взяв участь один учасник, основний вид діяльності якого – неспеціалізована оптова торгівля.

У Болграді сподіваються отримати субвенцію на капремонт харчоблока у школі

 

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305