Отримати букет квітів у подарунок завжди приємно. А ще так хочеться, щоб квіти у вазі тішили своєю свіжістю якнайдовше. Однак без вашої турботи жодна рослина, навіть найстійкіша, довго не протримається. Фахівці компанії Flowers.ua, яка займається доставкою по Україні та всьому Світу, зробили для вас топ-перелік довговічних рослин https://flowers.ua/ua/bukety-tsvetov та доповнили його короткими рекомендаціями щодо догляду за культурами.
Хризантеми
Хризантеми – це найневибагливіші квіти, які при правильному догляді можуть зберігати свіжість до 4 тижнів. Щоб букет хризантем простояв цілий місяць, достатньо щодня міняти воду у вазі та мити посудину. Ці рослини віддають перевагу чистій воді та швидко її поглинають, тому вологу необхідно додавати постійно.
Гвоздики
Гвоздики – ще один стійкий сорт квітів, який може зберігати свою свіжість у вазі близько 2,5-3 тижнів. Квітам потрібна лише регулярно відновлювана вода та відсутність протягів. До речі, у прохолодній кімнаті бутони зберігаються ще довше. Важливо пам’ятати, що сусідство з гвоздиками є прийнятним далеко не для всіх сортів рослин. Краще тримати вазу із цими квітами окремо.
Орхідеї
Орхідеї можуть зберігати свою свіжість та красу до 2,5 тижнів. Перш ніж поставити квіти у вазу, промийте та укоротіть стебла. Орхідеї люблять воду кімнатної температури. Попри стійкість, ці квіти досить ніжні та тендітні. Не торкайтеся зайвого разу до пелюсток і не обприскуйте їх із пульверизатора. Гарною добавкою стануть декілька крапель спирту в посудині.
Фрезії та айстри
Дані сорти квітів здатні зберігати свіжість приблизно 15 днів. Фрезії та айстри не вимагають жодних особливих добавок чи дій. Просто щодня міняйте воду на свіжу та стежте, щоб рідина не була надто холодною. Щоб продовжити життя рослин, приберіть їх від прямих сонячних променів і ставте якомога далі від обігрівачів. Перед зануренням у вазу з водою флористи рекомендують відрізати від кінчика стебла фрезії або айстри буквально 1 сантиметр. Це прискорить доступ вологи до тканин.
Кали
Зрізані кали теж невибагливі у догляді. Чим менше часу вони провели без води, тим довше залишатимуться свіжими у вазі. Ці тендітні квіти забороняється здавлювати чи деформувати. Їм підійде глибока ваза, в якій рослини почуватимуть себе вільно. Для підживлення використовуйте цукор – буквально 1-2 ложки буде цілком достатньо. Кали полюбля.ть прохолодні приміщення та захищені від сонця місця. Букет краще тримати подалі від кошиків із фруктами. Річ у тому, що гази, що виділяються фруктами, скорочують термін життя рослин.
Іриси
Зі стебел ірисів перед зануренням у воду потрібно обов’язково видалити зайве листя. В іншому випадку зелень почне гнити, забруднювати воду і прискорювати в’янення квітів. У складі соку ірисів є мінеральні солі, які перекривають доступ поживних речовин рослині. Щоб уникнути цього, необхідно щодня укорочувати стебло на ½-1 сантиметр і міняти воду. Також флористи радять додавати у вазу деревне вугілля, яке знезаражуватиме рідину, а також цукор для підживлення.
Альстромерії та лілії
Альстромерії та лілії мають по кілька суцвіть на одному стеблі, за рахунок чого вони стоять довше. Таким чином, якщо в день, коли ви отримали букет у подарунок, багато бутонів були ще закриті, то вони обов’язково незабаром розкриються у вазі. Обов’язкові умови для свіжості цих рослин – чиста вода та кімнатна температура. Щоденна заміна води та вкорочування стебла на пару сантиметрів покращує доступ поживних речовин до тканин квітів. Також потрібно вчасно видаляти засохле листя з пелюстками та не допускати їх потрапляння у воду. При контакті з вологою частини рослин починають гнити, що є чудовим середовищем для розвитку шкідливих бактерій. Знезаразити рідину в посудині можна таблеткою аспірину або активованого вугілля. Лілії не варто тримати разом з іншими квітами, ці квіти не люблять сусідів та довше зберігаються свіжими окремо.
Замовляйте квіти зі свого смартфона
Сучасний світ неможливо уявити без смартфонів та різноманітних гаджетів. Замовляйте букети квітів через офіційний додаток flowers.ua в магазинах Google Play та App Store. Отримуйте push-повідомлення на телефон про статус виконання заявки.
Росія прагне дестабілізації Придністровського регіону Молдови та хоче використовувати безпорядки для шантажу Молдови та України. Прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан пов’язує газовий шантаж із такою стратегією. Читати далі