Торжественное открытие ледового катка в Измаиле состоялось в среду, 12 декабря. В открытии приняли участие директор фирмы «Измаил-Тур» Владимир Ратнюк и заместитель городского головы Измаила Сергей Баткилин.

После вступительных и поздравительных речей официальные лица перерезали красную ленточку – тем самым открыв каток для посетителей.

С музыкальным подарком для всех присутствующих выступил вокальный ансамбль «Сударушка» Областного центра национальных культур. Затем показательное выступление и мини-игру на льду зрителям продемонстрировала хоккейная команда «Измаил».

По окончании показательных выступлений на лед пустили всех желающих. Измаильчане и гости города с удовольствием становились на коньки и катались. Было видно – жители очень соскучились по данному виду спорта. Ведь для Измаила ледовый каток – редкость, его устанавливают лишь на несколько зимних месяцев.

В этом году каток изменил свое местоположение. Теперь он располагается на парковке возле Большой Таврии – по проспекту Суворова. Главной причиной переезда является недовольство горожан работой катка в предыдущие сезоны, высокие цены на услуги и некачественные коньки.

Руководство ледового катка учло все недовольства горожан относительно работы и улучшило условия. Теперь переобуваться можно в тепле, в крытом помещении, а обувь сдавать в камеру хранения, где она будет под присмотром. В этом же крытом помещении оборудовано кафе, где можно приобрести горячий чай, кофе и всякие вкусности, дабы подкрепиться и согреться. Кроме этого, оборудован санузел и места для отдыха и переобувания. Что касается коньков – они абсолютно новые, а в их качестве измаильчане могут не сомневаться.

Продуманы все условия катания и для детей, особенно тех, кто еще только учится кататься. В качестве страховки при передвижении на льду выступают специальные фигурки, на которые можно опереться и вместе с ними двигаться.

Стоимость билета – 150 гривен. Однако за эти деньги кататься можно безлимитно, а не 45 минут, как это было в предыдущие сезоны. Ледовый каток будет работать с 10 утра до 22.00, а в праздничные и выходные – до 23.00.

Отметим, запустить ледовый каток в работу планировали еще 19 декабря, ко Дню Святого Николая, но проведению работ тогда помешала погода и ряд некоторых обстоятельств, из-за которых работы по монтажу вынуждены были сместить. Однако руководство катка уверено – измаильчане еще все наверстают!

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305