поле пшеницы

В Одесской области аграрии находятся на грани банкротства, а обещанная помощь государства в виде льготного кредитования не работает. Об этом на заседании Кабинета министров заявил народный депутат Украины от Одесчины Антон Киссе.

Небывалая засуха убила последние надежды на урожай подсолнечника и кукурузы, уничтожив до этого посевы ранних зерновых. Аграрный сектор региона фактически находится на грани коллапса.

«Обещания о льготном кредитовании фермерских хозяйств, пострадавших от засухи, не работают. Какой банк даст кредиты, если люди не могут закрыть предыдущие? А чем закрывать, если большинство фермеров оказалось на грани банкротства? Замкнутый круг… Без поддержки на государственном уровне им не вырваться из этого круга. И не надо кивать на облгосадминистрацию, которой поручено взять на себя ответственность за спасение отрасли», – заявил Антон Киссе.

Проблема глобальная и решить её на уровне Одесской области не получится. Нардеп подчеркнул, что откладывать решение вопроса уже некуда. Фермеры, пострадавшие от засухи, нуждаются в кредитных каникулах и предоставлении новых кредитов для проведения осенней посевной кампании. «Обратился к премьеру с требованием найти возможность оказать финансовую помощь аграриям Одесской области», – написал он в социальной сети Facebook.

https://www.facebook.com/antonkisse/posts/3009393609190229

 

Напомним, затянувшаяся засуха в Одесской области стала причиной гибели не только озимых, но и пропашных культур. По разным оценкам потери аграриев области превысили 7,5 млрд грн. Как следствие, поступления в местные бюджеты сократились, фермерам практически нечем рассчитываться с людьми, а осенняя посевная кампания под угрозой срыва.

Антон Киссе заявил на заседании правительства Украины о необходимости решать вопрос на перспективу и задуматься о восстановлении системы орошения. «Будем надеяться, что планы по расширению проекта Президента и правительства «Большая стройка» с включением пункта о создании оросительной системы на юге Одесской области осуществятся», – заявил он.

Также народный депутат Украины напомнил членам правительства о катастрофической ситуации в виноградарстве и виноделии, где занято десятки тысяч жителей Одесской области. «Отрасль практически уничтожена! Цена продажи столовых сортов – ниже себестоимости, с техническими сортами ситуация не лучше. Разве нормально, что мы, имея все возможности для производства конкурентных качественных вин, практически разорили мощную отрасль? Утратили самый большой внешний рынок, не сумев защитить внутренний – от огромного количества фальсифицированной продукции, низкопробной продукции из других стран, контрабанды из Молдовы», – заявил Антон Киссе и подчеркнул, что приоритетом для правительства должна быть защита отечественно производителя и спасение отрасли.

«Есть позитивный сигнал. Премьер-министр согласился, что нужно искать выход из ситуации. Уже сегодня, по горячим следам, состоится встреча наших виноделов с заместителем министра министерства развития экономики и сельского хозяйства. У них есть антикризисный план, с которым должны ознакомиться специалисты из министерства. Если спросить меня, верю ли, что по всем поднятым вопросам будут решения, скажу, как есть: у сложных задач не бывает легких решений. Но если ничего не делать, не стучаться во все двери, не искать эти решения – не спасём наш регион от реальных больших потерь», – подчеркнул он.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305