Белгород-Днестровский посетила комиссия представителей департамента ЖКХ и департамента экологии и природных ресурсов Одесской области. Областных чиновников сопровождали заместитель городского головы Сергей Чернокульский, начальник управления ЖКХ Вячеслав Козубенко, начальник управления капитального строительства Ольга Трушкина, и.о. начальника КП «Водоканал» Ярослав Махрин, начальник КП «ЖЭО-1»Владимир Красовский.

Областные чиновники сферы ЖКХ и экологии оценили масштаб наболевших проблем, с которыми Белгород-Днестровский самостоятельно справиться не в состоянии.

Одна из проблем – упавшая от стихии крыша в многоэтажном доме 1978 года постройки по ул. М. Бирюзова. В 1999 году по многочисленным жалобам жильцов здесь переделали крышу, но сегодня её нет. Масштаб повреждений крыши настолько большой, что город не в состоянии самостоятельно оплатить капитальный ремонт – предварительная стоимость шатровой кровли 3,7 миллиона гривен.

Следующий объект, требующий огромных финансовых вложений — канализация по улице Плавневой, КНС №2. Вячеслав Козубенко озвучил одну из причин проблемы: частное предприятие ТОВ «Південний»(известное как рыбзавод «Исток») уже много лет в нарушение всех норм и договоров сбрасывает отходы прямо в городскую канализацию.

Содержание жиров, фосфатов и нитратов в стоках предприятия в 17 раз превышает допустимые цифры. Осадок из тюльки, масла и других отходов предприятия на городской канализационной трубе составляет порядка 22%. По нормативу, у «Истока» должен стоять жироулавливатель и стоки должны быть на 85% очищенными. Но этого нет, и они сбрасывают свои отходы напрямую. Естественно, что такой объем городская канализация принять не в состоянии. Тут есть два выхода: либо город повышает пропускную способность трубы, либо «Исток» делает свои очистные и сбрасывает стоки в лиман».

Отметим, что собственником этого завода является депутат облсовета Анатолий Чередниченко. Но предприятие «Исток» на свою территорию представителей «Водоканала» не пускает, ни к скважинам, ни к счетчику. Срок договора давно истёк, хотя воду они берут и стоки сбрасывают.

– Понятно, что самостоятельно справиться с этой проблемой городу не под силу, — констатировал заместитель начальника департамента ЖКХ в Одесской области Анатолий Лупашко.

Далее комиссия осмотрела обветшалое здание КНС №2 (1971 года постройки). Члены комиссии пообещали доложить губернатору Максиму Степанову о критическом положении с водоснабжением и водоотведением в Белгороде-Днестровском.

Добавим, только на КНС необходимо 10,5 миллиона гривен. Общая стоимость ремонтных работ — порядка 66 миллионов гривен, включая восстановление дорожного полотна на площади 1,8 км.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305