В Румынии намерены извлечь максимальную выгоду из открытия на Дунае паромной переправы «Орловка – Исакча» для развития экономики в приграничных в Украиной районах, передает News-Portal.

По мнению румынских экспертов, введение в действие паромной переправы позволит значительно сократить путь следования с Украины в Румынию и в обратном направлении, минуя территорию Республики Молдова. Как следствие, уменьшится время в пути и сократится время прохождения таможенных пунктов пропуска (украинцам и румынам не надо будет пересекать границу в Республикой Молдова), что значительно повысит туристическую привлекательность румынского уезда Тулча. Румынские туроператоры рассчитывают привлечь румыноязычных граждан Украины и липован юга Одесской области посещением исторических мест Румынии.

«В прошлом году Ассоциация запустила программу «Рождество и Новый год в Дельте Дуная». Для празднования Старого Нового года в дельте мы имели запросы в том числе и из Украины. Я верю, что открытие паромной переправы позволит этому потоку заинтересованных туристов облегчить посещение уезда Тулча — мельком, хотя бы на несколько часов, либо для проведения у нас нескольких незабываемых дней. Такие же привлекательные возможности откроются и для Республики Молдова. Это очень важная рыночная ниша для Дельты Дуная, которая может принести дополнительную выгоду во всем, что касается «индустрии гостеприимства» в Тулче», – заявила президент Ассоциации менеджмента туристического назначения Дельты Дуная Кэтрин Цибуляк.

Кроме того, румынские работодатели намерены по примеру Польши привлечь дополнительную дешевую рабочую силу из Украины. В основном это касается румыноговорящих украинцев, проживающих в Одесской области.

«Следует учитывать рост импорта персонала из стран, не входящих в ЕС, преимущественно из Молдовы и Украины, где есть румыноговорящие. У нас есть законодательные инициативы в этом направлении, которые касаются увеличения персонала из стран, не входящих в ЕС, и исключения навязанной средней зарплаты для приезжего персонала, поскольку это является дискриминационной мерой (когда нельзя платить больше иностранным представителям персонала, чем румынским)», – заявил считает президент Федерации гостиничного бизнеса Румынии Кэлин Иле.

Недавно в Румынии отменили положение, которое требовало от работодателей платить среднюю зарплату для иностранных сотрудников. После принятия такого решения румынская сторона надеется, что паромная переправа облегчит импорт рабочей силы. Что касается возможного возникновения языкового барьера, то его румынские соседи абсолютно не опасаются — по крайней мере для русских общин в Тулче (а их немало) он отсутствует в принципе.

Напомним, по предварительно информации открытие паромной переправы «Орловка – Исакча» состоится летом текущего года.

Один коментар до “Привлечение туристов и дешевой рабочей силы: в Румынии назвали преимущества открытия паромной переправы «Орловка – Исакча»”
  1. Да , румыны не дураки. Для украинцев это тоже выгодно, но продажные наши чиновники который год тормозят этот проект.Видно в договоренности с молдаванами. И если такой незначительный объект строится с такими потугами, то о каком гиперлупе может идти речь?

Коментарі закриті.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305