При въезде в город Татарбунары на пешеходном переходе состоялась мирная акция протеста по поводу аварийно-опасного состояния дорожного покрытия к курортам Рассейка и Катранка.

Проблема заключается в том, что на протяжении многих лет дорога в указанных направлениях не видела ремонта. Тот факт, что на сегодняшний день автодорога, которая проходит через 7 населенных пунктов и ведущая к указанным курортам, находится в позорно-ужасном состоянии. Из-за этого многие маршруты отменились, так как при отсутствии дорог транспортные компании не хотят направлять сюда транспорт.

С каждым годом туристов становится все меньше и меньше. Скоро их по пальцам можно будем считать. Ведь современный мир тянется к комфорту, поэтому многие отдыхающие предпочитают хорошие дороги, жертвуя прекрасными пляжами и чистым морем наших курортов.

 Если ничего не менять, то курорты Рассейка и Катранка претендуют стать в недалеком будущем зоной отчуждения. Конечно, директора баз, предприниматели и простые жители, которым не безразлична судьба этих курортов и населенных пунктов, не могут сидеть сложа руки.

Поэтому была проведена мирная акция протеста, чтобы еще раз привлечь внимание властей всех уровней к «ранимому» вопросу состояния дорог в указанных пунктах. Ранее, отмечает директор базы отдыха «Чайка» курорта «Рассейка» Галина Крайван, люди писали письма в разные инстанции: губернатору области Максиму Степанову, в частности, от губернатора пришел ответ, что дорога не включена в перечень субвенции на ремонт, коллективное письмо-обращение Премьер-министру Владимиру Гройсману (прошло полтора месяца, а ответа нет).

«Последняя надежда на Президента, надеемся, что он поддержит нас и содействие в выделении государственной субвенции на ремонт дороги», – отметила Галина.

В мирной акции протеста принял участие депутат Одесского областного совета Трифон Данилович Антов, поддержать своих земляков приехал председатель Лиманской ОТГ Василий Иванович Резниченко. Также присутствовал для предоставления ответов на вопросы журналистов и участников акции временно исполняющий обязанности заместителя председателя Татарбунарской РГА Геннадий Чебан. Тогда как председатель районного совета Донкоглов Виктор Георгиевич и народный депутат Барвиненко Виталий Дмитриевич, которые должны быть ближе к народу, остались в стороне от острого и важного вопроса в жизни района.

Участники акции решили непосредственно пообщаться с председателем районного совета Виктором Донкогловим, но в рабочее время, его не застали в своем кабинeте. Люди на месте остались не довольными и не услышанными. Поэтому было решено, что встречи не избежать. В ближайшее время проблема вновь будет обсуждаться.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305