Как уже сообщали региональные СМИ, в том числе «Топор», в ходе строительства объездной дороги вокруг Рени был обнаружен бивень мамонта. Палеонтологическая находка была сделана в окрестностях села Долинское, в карьере, откуда строители берут грунт для насыпи.

Подрядчик догадался о ценности находки, но не стал никому о ней сообщать, опасаясь приостановки строительства на период проведения раскопок. Однако фотографии бивня попали в интернет-издание «Бессарабия информ», и палеонтологическая новость стала достоянием специалистов. Впрочем, учёные не изъявили особого желания выехать на место находки и исследовать её. Ни один из местных краеведческих музеев также не захотел принять у себя бивень в качестве экспоната из-за проблем с доставкой.

Журналисты измаильской газеты «Курьер недели» подхватили эстафету у «Бессарабии информ» и решили принять участие в дальнейшей судьбе палеонтологической находки. Корреспондент «КН» выехал в Ренийский район, чтобы узнать, в каком состоянии бивень находится сейчас, и можно ли сохранить его в качестве музейного экспоната.

Выяснилось, что он до сих пор находится там, где был обнаружен. Место находки старательно обкопали, и получилось так, будто бивень лежит на небольшом постаменте.

«Экскаваторщик, который нашёл бивень, рассказывал, что раньше ему попадалось что-то подобное, но он надеялся наткнуться на по-настоящему ценный предмет. И вот сбылось! Тогда он достал лопату и стал аккуратно окапывать и очищать находку щёточкой, как археолог. Сделал снимки и увёз их в Измаил показать друзьям», – рассказали прессе дорожные строители.

Кстати, после того, как новость попала в Интернет, в долинском карьере побывало множество людей, которые фотографировались на фоне бивня и брали себе на память по кусочку древней кости (от времени бивень расслаивается и распадается).

И вот появилась более приятная новость: директор Измаильского историко-краеведческого музея Придунавья Ольга Тирон дала добро на то, чтобы бивень поместить в отдел природы. Теперь дело – за доставкой палеонтологической находки в музей.

ФОТО газеты «Курьер недели»

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305