Газета «ИзбирКом», основанная Одесской областной организацией «Комитета избирателей Украины» (КИУ), проанализировала электронные декларации о доходах депутатов Ренийского городского совета. Эти декларации были опубликованы в текущем году в реестре Национального агентства противодействия коррупции (НАПК), то есть с ними можно ознакомиться в открытом доступе.

Однако, как сообщает издание, с первой попытки удалось найти е-декларации 17-ти депутатов из 26-ти, причём декларации семи депутатов так и остались «потерянными». Из этих семи народных избранников один признался, что просто не смог оформить е-декларацию, а пятеро утверждают, что подали сведения о своих доходах.

«ИзбирКом», в частности, выяснил, что никто из депутатов Ренийского горсовета не владеет частными предприятиями, акциями предприятий или долей корпоративных прав. Лишь двое депутатов хранят наличными суммы денег, превышающие 50 прожиточных минимумов, и только один имеет соответствующий вклад в банке. Шестеро народных избранников задекларировали земельные участки: например, Виктор Некульсян владеет четырьмя участками общей площадью более 59 тысяч квадратных метров, Андрей Медведик – двумя участками общей площадью свыше 20 тысяч квадратных метров. Согласно е-декларациям, 16 депутатов являются собственниками жилья.

Двое депутатов – Сергей Лупу и Александр Куля – задекларировали соответственно более 3 миллионов и свыше 2 миллионов гривен дохода от предпринимательской деятельности. В то же время их коллеги Александр Баланел и Виктор Метель не указали вообще никаких доходов за 2016 год.

«Да, в прошлом году у меня действительно не было никаких доходов. Так сложились мои семейные обстоятельства. У каждого человека бывают периоды, когда он оказывается «на мели». Отсутствие доходов я могу подтвердить различными справками. Но теперь у меня есть работа, и ситуация изменилась», – прокомментировал Александр Баланел в беседе с корреспондентом «Топора».

Что касается Виктора Метеля, то, как указано в едином реестре юридических лиц, этот депутат Ренийского горсовета является соучредителем ООО «Рени-Транс-Сервис».

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305