В мэрии города Твардица, входящего в состав Тараклийского района Молдовы, обещают до конца текущего года завершить план действий, после чего территория Украины более не будет загрязняться сточными водами.

Официальный сайт населенного пункта рассказал о проблеме, связанной с местными очистными сооружениями. С 2007 года они находились в плачевном состоянии, и остались бесхозными. Водопровод, построенный в 1960-е годы, так же находился в аварийном состоянии. С 2012 года администрирует водопровод и очистные коммунальное хозяйство «Твардисан».

Однако за последние 4,5 года «было сделано немало» для решения экологической проблемы.

Так, на этапе завершения находится проектная документация по сети водоснабжения и станции очистных сооружений. Примэрия направит документы для финансирования работ по замене водопроводных и канализационных сетей в госструктуры и международные фонды. Кроме того, мэрия будет просить построить новую станцию очистных сооружений.

В 2015 году министерство окружающей среды Молдовы профинансировало работы по очистке и расширению берегов реки Киргиш-Китай до приграничной зоны с Украиной.

Были заменены два насоса и щита управления, ограждения. Выкопаны два биопруда для отстоя и частичной фильтрации сточных вод. До конца года будет сдан в эксплуатацию еще один биопруд, что позволит полностью очистить твардицкие стоки от попадания на Украину неочищенных вод.

Так же до конца 2017 года будет проведена реконструкция канализационно-насосной станции по перекачке производственных и хозяйственных стоков. В конце прошлого года приобретены кольца для колодцев на сумму в 200 тысяч лей из бюджета примэрии. На винзаводах устанавливается центрифуга по очистке стоков.

Этот комплекс мероприятий позволил «практически воссоздать новые очистные сооружения и ликвидировать экологическую проблематику, которая имела место до сих пор».

«Подтверждением тому являются благодарственные письма в адрес примэрии г.Твардица от Яровского Сельского Совета Тарутинского Района Одесской Области, Тарутинской районной государственной администрации Одесской области, депутата Верховной Рады Украины VIII созыва. Г-н А. Киссе похвалил твардицкие власти за выполнение своих обязательств в области экологии», – заключается в сообщении на сайте города Твардица.

фото: Gagauzinfo.MD

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305