Об этом говорят жители небольшого села Килийского района, которое долгое время лихорадило из-за земельных войн и рейдерских захватов бюджетообразующего сельхозпредприятия « Родина».

Сообщает корреспондент Интернет-газеты “Топор”.

Напомним: правовой беспредел удалось остановить только потому, что в сложнейшей для села и хозяйства ситуации на сторону людей, простых селян, пайщиков встал народный депутат Украины Антон Киссе.

Как рассказывают депутаты Одесского областного совета от партии « Наш край» Александр Кащи и Трифон Антов, которым нардеп поручил изучить ситуацию и оказать правовую поддержку жителям села, пришлось задействовать весь механизм правового давления нарейдеров, пытающихся захватить предприятие у законных хозяев и оставить сельчан ни с чем.

« Со стороны рейдеров были угрозы, информационные войны, давление на правоохранительные и судебные органы. Запугивали пайщиков, членов правления СПК, были настоящие криминальные истории с избиениями и похищениями людей. Пришлось даже проинформировать об этой ситуации напрямую Генерального прокурора Украины Юрия Луценко»,- говорит Александр Кащи, руководитель фракции « Наш край» в Одесском областном совете.

Несмотря на то, что за рейдерами стояли крупные финансовые фигуры, имеющие связи в высоких политических кругах, команде Антона Киссе удалось вернуть ситуацию в правовое русло, добиться законного решения, и таким образом сохранить для Приозерного базовое хозяйство. А это, в свою очередь, гарантирует рабочие места, нормальную работу сельхозпредприятия, прозрачное поступление налогов в бюджет, честные расчеты с пайщиками.

Так что неудивительно, что после успешно проведенной уборочной страды приозернянцы пригласили своих спасителей на праздник в честь уборки урожая. Общаясь с людьми, народный депутат Украины Антон Киссе отметил, что самое главное – это то, что удалось сохранить предприятие, вернуть людям веру в справедливость и в то, что в Украине работают законы и право. « Очень легко скатиться в бездну бесправия и беззакония, и тогда люди не будут доверять власти, не смогут рассчитывать на соблюдение своих законных прав. Гораздо труднее заставить законы работать, в наших реалиях для этого нужно приложить усилия. Но если политики поставят перед собой такие задачи, если поймут, что нужно работать для людей, выполняя свои предвыборные обещания, тогда будет результат. Я рад, что моей команде удалось защитить права обычных людей. Это тот вектор, который мы для себя определили », – отметил политик.

Жители Приозерного благодарили Антона Киссе и депутатов областного совета за то, что жизнь в селе возвращается в нормальное русло. Но просили не оставлять их, ведь земля по-прежнему остается лакомым кусочком для « профессиональных» рейдеров.

В свою очередь народный депутат напомнил правлению СПК о социальной ответственности перед селом, призвал теснее сотрудничать с громадой, с сельским советом, участвовать в развитии села, помогать в осуществлении инфраструктурных проектов:

« У меня самого такой жизненный принцип, и всегда призываю к этому тех, у кого есть возможность: участвуйте в жизни родного села, города, помогайте тем, кто оказался в трудной жизненной ситуации».

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305