В Болградском районе прошел семинар с сельхозпроизводителями на тему предстоящей уборочной страды.

DSC_0065

Об этом сообщает корреспондент «Топора».

Семинар, организованный управлением агропромышленного развития райгосадминистрации, состоялся на базе частного сельскохозяйственного предприятия «Колос», расположенного в селе Виноградовка Болградского района, которое многие годы находится в числе лидеров по урожайности.

Аграрии рассматривали вопросы уборки, сохранности урожая, подготовки семенного материала под урожай 2017 года.

По информации начальника управления агропромышленного развития райгосадминистрации Сергея Сакалы, общая площадь ранних зерновых и зернобобовых культур в Болградском районе в этом году составляет 46 тыс. га, в том числе озимой пшеницы 23 тыс. га, озимого ячменя – 14,5 тыс. га ярового ячменя – 4,8 тыс. га, гороха – 2,3 тыс. га. Кроме ранних зерновых в районе на площади 4,2 тыс. га посеян рапс. Общая площадь уборки составит 50,2 тыс. га.

В районе проведен огромный комплекс работ по уходу за посевами, всеми хозяйствами своевременно и в агротехнические сроки внесены минеральные удобрения, посевы обработаны средствами защиты от сорняков и болезней. Также благоприятствуют аграриям и погодные условия.

Руководитель ЧСП «Колос» Георгий Кочмар рассказал об организации подготовки к уборке ранних зерновых, в ходе практической части ознакомил участников семинара с тем, как выглядят на полях хозяйства различные сорта ячменя, пшеницы, кукурузы, подсолнечника, рапса.

DSC_0102

А посмотреть было на что. Благодаря обильным осадкам, выпавшим в мае и начале июня, поля напоминают полноводное море. Колосья зерновых налились и через неделю-другую будут готовы к уборке, кукуруза и подсолнух обещают обильный урожай. А такого рапса многие из участников семинара, всю жизнь занимающиеся сельским хозяйством, просто не видели…

Опытный аграрий поделился с коллегами некоторыми профессиональными секретами. Речь шла о сроках и плотности посевов, использованных аграрных приемах, количестве и сроках внесения удобрений, применяемых средствах защиты растений.

Участники семинара могли на практике увидеть, как ведут себя в условиях нынешнего года различные сорта растений.

DSC_0267

Хочется сказать, что в «Колосе» уже давно опровергли домыслы о том, что после рапса или подсолнечника земля полностью истощается и не дает высоких урожаев. Тут уверены, что если применять современные агротехнические приемы, а главное – грамотно подкормить землю, вернув ей все, что забрало растение, то и урожай будет стабильно высоким.

Немаловажно и то, чтобы хозяйству было чем обрабатывать землю, убирать урожай. Этому в ЧСП «Колос» уделяют первостепенное внимание. К уборке готовы шесть больших современных комбайнов, что полностью обеспечивает потребности хозяйства. После уборки своих площадей виноградовцы даже готовы помочь соседям.

В этом году хозяйство продало три старых зерноуборочных комбайна, а вместо них приобрело два новых: Case и Claas Lexion770.

Кстати, последний из них, который является комбайном нового поколения, доставили в хозяйство всего два дня назад. На сегодняшний день это самый мощный комбайн из тех, что имеются в Болградском районе.

Благодаря такому парку техники, Георгий Кочмар уверен, что, несмотря на то, что из-за обильных осадков на многих участках хлеба полегли, и уборка не обещает быть легкой, механизаторы хозяйства смогут убрать хлеб без потерь.
«Сегодня урожай не получит только тот, кто не хочет получить», – говорит Георгий Михайлович, улыбаясь.

Отметим, что на семинаре также были рассмотрены вопросы охраны труда, техники безопасности, противопожарной безопасности и оказания первой медицинской помощи.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305