Зокрема, право на компенсацію отримають фізичні особи – громадяни України, які є власниками, замовниками будівництва, інвесторами пошкоджених або знищених об’єктів нерухомого майна. За пошкоджене спільне майно багатоквартирного будинку компенсацію зможуть отримати ОСББ, житлові кооперативи, управителі або особи, уповноважені співвласниками багатоквартирних будинків.
Люди, які потрапили під санкції, не зможуть отримати компенсації. Також цього права не буде в осіб із судимістю за злочини проти основ національної безпеки та їхніх спадкоємців. Кожен випадок окремо розглядатимуть спеціальні комісії, які повинні будуть створити місцеві органи влади.
Зазначимо, що дія закону не поширюватиметься на об’єкти, що на дату введення воєнного стану були на тимчасово окупованій території.
Компенсацію не можна буде отримати у вигляді “живих” грошей. Власникам пошкоджених і зруйнованих квартир її видаватимуть у вигляді п’ятирічних житлових сертифікатів на нове житло, а власники окремих будинків матимуть вибір – взяти житловий сертифікат або грошову компенсацію з цільовим призначенням, яку можна використати тільки на фінансування будівництва.
Додамо, що для систематизації інформації про компенсації буде створено Реєстр пошкодженого та знищеного майна.
Закон набирає чинності через два місяці з дня його опублікування.
Новий посол України в Софії Олеся Ілашчук вручила копії вірчих грамот заступнику міністра закордонних справ Болгарії Костадіну Коджабашеву. Таким чином, новий голова дипломатичної місії України в Болгарії офіційно вступила на посаду. Читати далі
Усі області України на контрольованій території розпочали посів ярих культур. Наразі господарствами посіяно 500 тис. га зернових та зернобобових культур.