Возвращение детей

Сьогодні до України повернули сімнадцять дітей, яких росія депортувала на свою територію.

“Сьогодні ми знову переживаємо зворушливі моменти, коли діти повертаються на рідну землю. Втомлені дорогою й тривалим стресом, але щасливі від того, що вони тепер вдома, на Батьківщині.

Це діти з Херсонської та Харківської областей, які під час окупації були переміщені далі вглиб окупованих територій або на територію росії. Але після деокупації росіяни відмовилися організувати повернення дітей, і батьки залишилися з цією проблемою сам на сам”,повідомили у благодійному фонді «Save Ukraine», який допомагає з евакуацією, надає гуманітарну допомогу та розміщує сім’ї та дітей, які перебувають у зоні бойових дій.

У Фонді зазначають, що дуже задоволені, що все минуло успішно, й родини тепер зможуть трохи перепочити й відновитися після важкої психологічної травми.

Додамо, що вчора у фонді повідомили, що їм вдалося повернути додому 15 дітей, які перебували в таборах окупованого Криму на перевихованні.

В організації обіцяють піклуватися про тих, кому допомогли повернутися на Батьківщину, до тих пір, поки вони не опиняться у власних домівках.

Засновник Фонду розповідає що процес повернення є складним. Підготовка однієї спецоперації з моменту виявлення факту депортації до моменту виїзду матерів з України за своїми дітьми займає більше ніж місяць. А дорога – понад два тижні виснажливої подорожі, яка нерідко затягується через опір росіян на кордоні.

Додамо, що «Save Ukraine» розпочав свою роботу влітку 2014 року.

Нагадаємо: В російському полоні знаходяться 3,4 тисячі українців

 

 

Політика