На засіданні чергової 40-ої сесії Тарутинської селищної ради було прийнято проєкт рішення «Про скорочення ліжкового фонду акушерсько-гінекологічного відділення Комунального некомерційного підприємства «Тарутинська центральна лікарня» Тарутинської селищної ради Одеської області».

Про це повідомляє «Юг. Today» з посиланням на сайт Тарутинської селищної ради..

З цього проводу висловився у соцмережі заступник головного лікаря з медичної частини Тарутинської лікарні Георгій Газібар, який пояснив причину такого рішення міської влади:

«Однією з умов НСЗУ (Національної служби здоров’я України – Авт.) для підписання пакета по допомозі при пологах є 150 пологів на рік. Станом на сьогоднішній день у нас 74 пологів. На обліку по вагітності перебуває 47 жінок. Навіть якщо всі народять цього року, умови виконані не будуть, значить пакета не буде. Утримання пологового будинку на місяць, лише на зарплату, щомісяця коштує 370 тисяч грн. Досі дофінансування проводилось із місцевого бюджету. Пологові будинки в Сараті, Болграді, Татарбунарах закрилися два роки тому. На жаль, кількість жінок дітородного віку в громаді скоротилася через ситуацію в країні. Дуже шкода, але такі сьогодні реалії і щоб зберегти та розвивати інші напрями в охороні здоров’я (ремонт хірургічного відділення, закупівля медобладнання та ін.) доводиться приймати такі непопулярні рішення…”

У Білгород-Дністровському облаштовують один з куточків міста

Зазначимо, що, крім того, діють стандарти щодо забезпечення лікувальних закладів профільними фахівцями та медичним обладнанням. Так, у пологовому будинку мають працювати, як мінімум, четверо акушерів-гінекологів та четверо анестезіологів.

Георгій Газібар додав, що через закриття відділення певну кількість лікарів, медсестер та санітарок буде також скорочено. Зазначимо, що окремим пунктом проєкту рішення Тарутинської селищної ради значиться можливість працевлаштування працівників пологового відділення.

Зазначимо, закриття пологового будинку в селищі Тарутине не є поодиноким випадком і не залежить повністю від місцевої влади, а скоріш є наслідком неможливості виконання вимог Національної служби здоров’я України. Раніше ми писали, що у Ренійській центральній міській лікарні розглядаеться питання закриття пологового відділення.

Економіка