В Ізмаїльському районі завершилися роботи з розчищення каналу «Громадський», який забезпечує водою озера Лунг і Саф’яни, а також водообмін між озером Катлабух і Дунаєм. Загальна протяжність каналу, розчищеного Ізмаїльським управлінням водного господарства, склала 4 км, глибина – 1,7 м.
Провести всі роботи вдалося за півроку. Минулого року начальник Одеської ОВА Максим Марченко ухвалив рішення виділити паливо, допомогу також надали благодійні фонди та приватні підприємці.
Як повідомив голова Ізмаїльської РВА Родіон Абашев, поточного року станом на квітень екологічна ситуація в Придунайських озерах покращилася завдяки моніторингу рівнів води в Дунаї, застосуванню примусового наповнення, своєчасному відкриттю і закриттю шлюзів.
В озерах Кугурлуй, Ялпуг і Картал примусове наповнення поки що неможливе через відсутність працюючої насосної станції, тому наповнювалися вони самопливом. Станом на квітень рівень води в озері Ялпуг становить 274 см. Вирішується питання про запуск насосної станції шляхом будівництва нової або розконсервування наявної.
В озері Катлабух сьогодні спостерігається рівень води на позначці 769 см. Тут можливе примусове наповнення, яке застосовувалося і минулого, і поточного року. Від нього заповнюються озера Саф’яни та Лунг, Старонекрасівські плавні, Лощинівське та Кам’янське водосховища і ставок Покровський, з яких здійснюється забір і подача води на зрошувальні площі району.
Що стосується озера Китай, то і тут, порівняно з літом 2022 року, ситуація з наповненням водою значно краща. Станом на червень 2022 при рівні мертвого об’єму 139 см рівень води не зупинився на позначці 135 см, а взагалі знизився до 86 см у листопаді. Мінералізація води доходила до 6 г/л, а в таких умовах ні риба, ні рослина не виживе.
Розчищення каналу «Міжколгоспний» і примусове наповнення дали змогу запобігти розвитку катастрофи. Нині рівень води становить 189 см.
Уряд Румунії сьогодні, 2 вересня, схвалив законопроєкт, який дозволяє безоплатну передачу Україні системи протиповітряної оборони Patriot, і направив його на розгляд парламенту.
Низький попит на яблука та збільшення пропозиції цих фруктів осінніх сортів змушують українських садівників знижувати відпускні ціни в даному сегменті.
Станом на 31 липня 2024 року в ЄС перебуває під тимчасовим захистом трохи більше 4,1 млн громадян України, що на 200 тисяч менше, ніж в кінці червня, коли їх було понад 4,3 млн.