зерновое соглашение

Депутати Європарламенту вимагають від Брюсселя розвинути транзитну інфраструктуру для української агропродукції та розробити сільськогосподарську стратегію, щоб підготуватися до вступу України до ЄС.

Про це пише портал DW.

Так, в Європарламенті відбулися дебати щодо ввезення агропродукції з України. В обговоренні в Європарламенті брали участь представники Ради ЄС та Єврокомісії. Депутати дійшли згоди, що допомога Україні має залишатися пріоритетом для Євросоюзу. Також вони вважають, що необхідно побудувати інфраструктуру для транзиту українського зерна.

«Аби справді допомогти українцям і не нашкодити при цьому власним фермерам, Євросоюз має не просто відкрити кордони для української продукції, а й вибудувати солідну інфраструктуру для її транзиту. Це означає вивести наявні «шляхи солідарності» на новий рівень», — вважають євродепутати.

Водночас єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський пообіцяв полегшення подальшого транзиту українського збіжжя. За його словами, цілі Брюсселя — зниження логістичних витрат, покращення координації транзиту, інфраструктури та обладнання у портах, відвантажувальних терміналах і пунктах перетину кордону на «шляхах солідарності».

Окрім того, депутати запропонували Єврокомісії радикальне рішення: закуповувати українське зерно, зокрема пшеницю, зберігати її в країнах ЄС та передавати як гуманітарну допомогу країнам Азії та Африки.

Як повідомлялося раніше, Європейська комісія з 2 травня цього року заборонила імпорт до 5 країн пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження.

Рада Безпеки ООН обговорить гуманітарні наслідки вторгнення РФ в Україну