П’ять з восьми шкіл Болградської територіальної громади готові проводити навчання в очній та змішаній (очно-дистанційній) форма, повідомляє кореспондент «Топора».

У міськраді відзначили, що беручи до уваги наявність укриттів, що відповідають вимогам, та кількість місць в них, навчальні заклади будуть працювати за різними формами навчання.

Очне навчання для початкової освіти (1-4 класи) готові організувати у чотирьох закладах освіти: Опорному закладі освіти «Болградський ліцей», Виноградівському, Залізничненському та Оксамитненському ліцеях. Також у цих навчальних закладах та Болградському ліцеї №2 зможуть проводити заняття у змішаній формі (очно-дистанційної) для класів базової та профільної освіти.

В Болградському ліцеї №3, Владиченському та Табаківському ліцеях навчання буде проводитися у дистанційній формі.

Щодо закладів дошкільної освіти, то в очному форматі з вересня розпочне свою роботу лише один дитячий садочок – Болградський заклад дошкільної освіти №5. Болградські дитсадки №8 та №11, а також заклади дошкільної освіти у селах Оксамитне, Залізничне та Виноградівка зможуть почати роботу по готовності споруд цивільного захисту.

У Болградській міськраді та відділі освіти зазначають, що у разі, якщо батьків не задовольняють запропоновані закладом форми навчання, вони мають право або тимчасово перевести дитину в інший заклад освіти, або обрати інший формат навчання – сімейний чи екстернат. При цьому за дитиною збережеться її місце у закладі, який вона відвідувала.

Додамо, що не всі школи та дитячі садочки при будівництві були забезпечені підвальними приміщеннями, а наявні не відповідали нормам, тому потребували значних капітальних робіт по обладнанню. Болградською міськрадою було прийнято рішення щодо виділення понад 3 мільйонів гривень для проведення капітальних та поточних ремонтів в спорудах цивільного захисту та їх облаштування.

Під час підготовки до нового навчального року у закладах освіти був проведений великий обсяг робот щодо підготовки та облаштування захисних споруд. Крім ремонтних робіт були облаштовані місця для сидіння (лежання), санвузли та вентиляція, підготовлені запаси продуктів, питної води, первинні засоби пожежогасіння, засоби надання медичної допомоги, зв’язку та оповіщення, резервні засоби живлення, шанцевий інструмент. Також колективи навчальних закладів намагалися зробити все можливе, для створення в укриттях затишної обстановки.

Зазначимо, що на даний час продовжуються роботи по ремонту в укриттях Залізничненського та Оксамитненського закладів дошкільної освіти. Виготовлюється кошторисна документація на поточний ремонт підвального приміщення Виноградівського садочка та на капітальні ремонти споруд Болградських дитсадків № 8та №11.

Додамо, що згідно з інформацією відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Болградської районної військової адміністрації, у Болградському районі буде функціонувати 78 загальноосвітніх закладів освіти. В школах будуть навчатися 13 719 дітей, з яких: 845 учнів знаходяться за межами країни, 76 дітей належать до тимчасово перемішених осіб. До першого класу зараховано 1013 дітей. Освітні послуги надаватимуть 1691 педагогічний працівник. Щодо форми навчання, то очну форму обрали дев’ять закладів освіти, змішану – двадцять вісім, дистанційну – сорок один.

Фото: bolgradsovet

Політика