публичный реестр болгар за рубежом создают в Болгарии

В Болгарії розглядають можливість створення публічного реєстру болгар за кордоном.Мова йде про болгарських громадян, які отримали громадянство через загальну натуралізацію або за болгарським походженням.

Таке питання обговорювалося на засіданні парламентської Комісії по болгарам за кордоном, яку очолив голова партії «Відродження» Костадин Костадінов, передає БТА.

Він зазначив, що на поточному етапі реалізації цієї пропозиції йдеться про базу даних, за якою в Болгарії орієнтуватимуться в чисельності болгарської діаспори в інших країнах. База формуватиметься на основі даних, що надаються здобувачами болгарського громадянства під час подання необхідного пакета документів.

В публічному реєстрі відображатимуться не персональні дані громадян, а дані про місце проживання та номер, присвоєний громадянинові Болгарії.

Під час обговорення питання директор дирекції «Консульські відносини» міністерства закордонних справ Болгарії Данчо Мінчев наголосив, що в жодній із країн світу не існує аналог такого реєстру.

Читайте також: Болгарія продовжила програму підтримки українських біженців

В свою чергу, представник міністерства внутрішніх справ країни зазначив, що правоохоронні органи не мають наміру використовувати дані із зазначеного реєстру, оскільки без персональних даних він не становитиме для них інтерес.

Нагадаємо, в Україні мешкає за різними даними близько 300 тисяч представників болгарської національності. Значна частина з них компактно розселена в Одеській області, Херсонській та Запорізькій, а також Кіровоградській областях. Через неспровоковане повномасштабне вторгнення російських військ в Україну значна частина таврійських болгар була змушена виїхати з Бердянського та Мелітопольського районів Херсонської області до Республіки Болгарія.