Біля села Конгаз на півдні Молдови другий тиждень поспіль тривають розкопки. У процесі пошукових робіт знайдено поховання, датовані III та IV тисячоліттям до н.е., – передає GRT.md.

Археологічні розкопки проводяться співробітниками Національного Агентства Археології Молдови.

Три похоронні пам’ятки виявлено у стародавньому кургані на території села Конгаз. Поховання належать двом різним культурам та тисячоліттям. Останки кочових народів вивчатимуть антропологи Молдови.

«Поховання не просте. Має уступ, і було вирите з вищого кургану. Воно було перекрите дерев’яними плахами, можливо з дуба, що добре зберігся. Крім цього поховання було досліджено ще 6 поховань. Але раніше. Це представники Нижньодунайської культури Чорноводи, яка поширилася і у Буджацькому степу. В основному займає територію Добруджі. Окрім цього поховання, вже в існуючий курган було внесено ще два поховання, можливо, культури Животилівка. Ця культура займає всю площу Північно-Причорноморських степів», – розповів Сергій Попович, доктор історії, заступник генерального директора АНАМ.

Зазначимо, що розкопки курганів у межах села Конгаз почалися у зв’язку з реалізацією проекту з проведення лінії електропередач Кишинів — Вулканешти. Археологічна пам’ятка знаходиться у південній частині села Конгаз на оброблюваній землі за 50 м від траси М-3 Кишинів — Джурджулешти.

«От ці відкриття нам допомагають змінити уявлення про свою античну історію території краю, Гагаузії. І змінити думку, що степи Буджака для різних культур були тимчасовим притулком», – зазначив Віталій Бойков, вчений секретар НДЦ Гагаузії.

В даний час пошукові роботи добігають кінця. На територіях, якими проходитимуть лінії електропередач Кишинів – Вулканешти, раніше було розкопано ще дві археологічні пам’ятки. Такі ж пам’ятники викопуватимуть у Бурлаченах та Новоселівці.

Політика