ЧВК Вагнер

У США визнали російську приватну військову компанію Вагнера транснаціональною злочинною організацією та запровадили проти пов’язаних із нею осіб санкції.

Санкції спрямовані проти глобальної мережі підтримки Вагнера, військового комплексу Росії та друзів Путіна, йдеться на сайті Міністерства фінансів США.

Обмежувальні заходи застосували щодо шести фізичних і дванадцяти юридичних осіб, які підтримують російські оборонні підприємства в росії та інших країнах.

В повідомленні також говориться про те, що ПВК Вагнера (Wagner Group) – російська приватна військова компанія, яка бере участь у підтримуваних кремлем бойових операціях по всьому світу.

«Група Вагнера несе відповідальність за співучасть або участь у нападах на жінок, дітей чи будь-яких цивільних осіб шляхом вчинення актів насильства, викрадення, примусового переміщення чи нападів на школи, лікарні, релігійні місця чи місця там, де цивільні особи шукають притулку, або за поведінку, яка може становити серйозне порушення прав людини або порушення міжнародного гуманітарного права…», – відзначає Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC).

 

Яким має бути механізм компенсації збитків Україні: резолюція ПАРЄ