Російські загарбники взимку можуть знову вдатися до ударів по українській енергетиці.

Про це заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його відеозвернення.

“Маємо бути свідомі того, що як і минулого року, так і цієї зими російські терористи ще можуть бити по нашій енергетиці, по критичних об’єктах”, – заявив він.

За словами президента, сьогодні обговорили з громадами стан підготовки всіх можливих сценаріїв.

“Обговорили й питання термінової відбудови, зокрема й енергетики, різних систем забезпечення життя у громадах. Одеса, наші південні райони, Харків, регіони Заходу нашої держави, прикордонні північні області”, – заявив Зеленський.

Він зазначив, що дуже важливо, щоб місцева влада по всій Україні саме зараз – влітку й у вересні – була максимально активною в усьому, що треба зробити до холодних місяців року.

Атаки РФ на енергооб’єкти України

Російські війська з жовтня минулого року і майже до березня 2023 року масовано обстрілювали енергетичну систему України, намагаючись занурити країну в блекаут.

Внаслідок численних російських атак деякі енергетичні об’єкти країни були сильно пошкоджені. Тому в Україні восени та взимку діяли відключення світла, а громадян закликали економити електроенергію та не перевантажувати систему.

За словами голови правління НЕК “Укренерго” Володимира Кудрицького, українцям не варто позбавлятися генераторів, оскільки поки невідомо, чи будуть блекаути цієї зими.

Економіка