Райони навколо Тайваню, де китайська армія проводить військові навчання

Китайська армія почала навчання за участі участю армії, флоту, авіації та ракетних сил біля берегів Тайваню.

«Китай у четвер розпочав «каральні» навчання навколо Тайваню.., відправивши озброєні до зубів бойові літаки та влаштувавши імітаційні атаки»,повідомляє  Reuters.

Відзначимо, що навчання в Тайванській протоці та навколо групи контрольованих Тайванем островів, які розташовані поруч із узбережжям Китаю, відбуваються лише через три дні після того, як президент Тайваню Лай Чін-те вступив на посаду.

Нагадаємо, що Китай, який вважає демократично керований Тайвань своєю власною територією, засудив інавгураційну промову Лая в понеділок, у якій він закликав Китай припинити свої загрози та заявив, що обидві сторони протоки «не підпорядковуються одна одній».

Міністерство оборони Тайваню засудило навчання, заявивши, що воно направило сили в райони навколо острова, що його протиповітряна оборона та наземні ракетні сили відстежують цілі, і що воно впевнене, що зможе захистити свою територію.

«Початок військових навчань з цієї нагоди не тільки не сприяє миру та стабільності в Тайванській протоці, але також підкреслює мілітаристський менталітет (Китаю)», – заявили в міністерстві.

Офіс президента Тайваню висловив жаль, що Китай загрожує демократичним свободам острова, а також регіональному миру та стабільності своїми «односторонніми військовими провокаціями», але сказав, що люди можуть бути впевнені, що Тайвань може забезпечити свою безпеку.

Міноборони придбало дрони на понад 1 млрд грн

 

 

Політика