На сесії Кілійської міської ради, яка відбулася 7 листопада, було позитивно розглянуто рішення щодо приєднання медзакладу Вилкового до Кілійської багатопрофільної лікарні.

Про це повідомляє Бессарабія INFORM.

За словами голови Кілійської міськради В’ячеслава Чернявського, рішення безпосередньо пов’язане з реформою медицини, яка докорінно змінює класифікацію лікарень в Україні.

Так, з нового 2024 року розпочнуть існування госпітальні округи, на території яких функціонуватимуть: головний (кластерний) заклад (Ізмаїльська міська лікарня), загальні заклади, а також філії загальних закладів. Дозволяє класифікацію кількості пацієнтів. Обидві лікарні – і Кілійська, і Вилківська – за кількістю пацієнтів не дотягують до рівня загальної лікарні, тому їх планували приєднати до Саф’янівської лікарні, що у місті Ізмаїл.

Ця позиція не влаштовувала керівництво обох громад, тому шляхом численних звернень до вищого керівництва вдалося досягти рішення, що Кілійська багатопрофільна лікарня отримає статус спільної за умови приєднання до неї Вилківської лікарні, адже загальна кількість пацієнтів медустанов у такому разі дорівнюватиме понад 45 тисяч осіб (33, 5 тисяч жителів Кілійської ТГ плюс 13 тисяч жителів Вілківської ТГ) із 40 необхідних.

На Одещині збільшився рівень захворюванності на кишкові інфекції серед дітей

“Кілія та Вилкове вже були у складі одного району і мали спільну ланку медустанов”, – зазначив В’ячеслав Чернявський, додаючи, що вже з цієї позиції містам буде простіше знаходити спільну мову.

Також він запевнив, що і в Кілії, і у Вилковому будуть максимально збережені послуги, що надавались до цього. Зміниться лише те, що тепер Вілківська лікарня стане структурним підрозділом Кілійської лікарні, тобто вся відповідальність за роботу філії ляже на плечі керівництва Кілійської ТГ. Однак для того, щоб врегулювати господарські та фінансові питання та запобігти можливим непорозумінням між керівництвом громад, обидві сторони підпишуть меморандум.

Зазначається, що рішення про приєднання Вілківської лікарні до Кілійської було ухвалено одноголосно. Тепер розпочинається реорганізація. Обидві сторони готові йти на спільні зусилля, щоб заклади впоралися з реформою, а кінцевий споживач відчував зміни лише у добрий бік.